Zdroj fotografie: Profimedia

Ariana právě prožívá své nejlepší životní období, co se kariéry týče. Svými písničkami totiž boří světové hitparády a majitelé módních značek se mohou přetrhnout, aby byla jejich tváří. Proč takový ohlas najednou sklízí právě ona, když rytmus jejich písní není o nic lepší, než ten ostatních úspěšných mladých amerických interpretek?

Marketing na jedničku

Zpěvačka svou kariéru postavila na dvou věcech. Na roztomilém až infantilním vzhledu, který je zároveň sexy. Což je podivná kombinace, zvláště pokud si uvědomíme, že jde o 25letou divu, jež vypadá jako třináctiletá holčička navlečená v kostýmech, za něž by se nemusela stydět kde jaká tanečnice u tyče. Jenže přesně tento styl miluje asijská populace. Například v Japonsku nebo v Jižní Koreji podstupují popové hvězdy plastiky očí, jen aby dosáhly vytouženého euroasijského vzhledu. Zároveň milují roztomilé postavičky z manga filmů a podobně. Takže je jasné, že si Ariana podmanila asijský trh poměrně rychle, a co si budeme povídat, Asie je opravdu velký kontinent. V Evropě se nám její rozverný styl také líbí, co ale lidé a především ženy oceňují zcela nejvíce, jsou jednoduché texty, které se zaměřují na konkrétní vztahové peripetie, ve kterých je glorifikované ženství.

Bůh je žena jménem Ariana

Hlavní hrdinka příběhu je krásná, roztomilá, silná a emancipovaná postava, která má vše pod kontrolou, tedy ideál toho, jak si svůj charakter představuje většina evropanek, zvláště těch, které jsou pravým opakem. Ať se jedná o to, že se dívce líbí chlapec, který je zadaný, ale ona ho chce tolik, že jde přes mrtvoly nebo o to, že je smířená se všemi svými rozchody, každý z jejich ex jí něco dal a tak si jen prozpěvuje: další prosím! Či jednoduše zpívá, že bůh je ve skutečnosti žena. To jsou vztahové fenomény, které si zažila každá žena, ale většinou nebyly schopné hodit vše za hlavu tak jako Ariana. Proto mají pocit, že je zpěvačka jejich hrdinkou, a že společně s ní dokážou chlapům konečně „natřít“. Jinak tomu není v písni „Boyfriend“, jejíž text naráží na bizarní vztah výbušného páru, který nemůže být spolu, ale evidentně ani bez sebe.

Reklama