Přečtěte si příběh sedmapadesátileté Jarmily. Tvrdí, že sbalit dvacetiletého kluka není žádný problém.

 

Vlekla jsem se z nákupu, v každé ruce tašku. Vždycky dělám v pondělí větší zásoby, abych měla na týden klid. Tak tak jsem doběhla tramvaj a s uštvaným výrazem se posadila. Nešlo nezaslechnout hovor několika mladíků opodál, kteří polemizovali nad poslední volnou sedačkou...

„Ty jo, mě dneska ale bolej lyže,“ říkal jeden.

„Si sedni, ne?“ odpověděl mu jiný.

„Pche. To víš, pak nastoupí nějaká další stará rašple a naveze se do mě.“

Podle toho, kam hleděli, bylo jasné, že tou „starou rašplí“ myslí mě. Vstala jsem a uvolnila jim i druhé místo: „Jestli jste tak unavení, chlapci, sedněte si oba.“ Potom jsem vystoupila na další zastávce a počkala na jinou tramvaj.

Cítila jsem pocit vítězství, ale stejně ve mně začalo hlodat ego. Ne že bych se neudržovala, ale věk na mně byl už znát. Rozhodla jsem se, že půjdu víc do sebe, že to prostě právě takovým mladíkům ještě natřu!

Žiji sama, manžel umřel před pěti lety při autonehodě a děti už se dávno odstěhovaly. Pět let sexuální pasivity se mnou slušně zacvičilo, a ačkoli jsme měli s Milanem krásné manželství, nastal čas změny. Milan by stejně nechtěl, abych se ze mě po jeho odchodu stala zapšklá stará baba – nutno říct, že jsem k tomu měla náběh. Kdo tvrdí, že žena po přechodu přestane po sexu toužit, ten se plete na plné čáře. A podobné poznámky o starých rašplích vám jen dodají. Hodila jsem se do gala a vyrazila na lov.

Jenže není lov jako lov. Ples se například ukázal jako rozhodně nevhodné místo. Všichni pánové mého věku, kteří by připadali v úvahu, se zajímali hlavně o jídlo a zabezpečení rodiny. O sexu se moc bavit nechtěli – snad jsem jim na takové radovánky připadala příliš stará? Ale oni také nebyli zrovna ten nejnovější model. Pochopila jsem: Chci-li si ve svém věku užít sexu, musím se poohlédnout v mladších vodách.

Zavolala jsem dceři, a ta mě vzala do hudebního klubu na Smíchově. Obě jsme tam byly tak trochu vytržené z doby. Ale tahle první návštěva mi hodně řekla. Najednou mi bylo jasné, že pokud chci mladšího partnera, musím se naučit jinak mluvit, musím se jinak obléct, jinak nalíčit...

Podruhé už jsem šla sama. Jsem naštěstí sportovní postavy, takže pro mne nebyl problém vzít si minisukni a přizpůsobit se výstřední módě okolí (popravdě jsem byla nakupovat s šestnáctiletou nevlastní vnučkou). Stylizovala jsem se do role vamp lady a slavila první úspěch. Druhého dne jsem měla hned dvě rande.

S Tomášem jsme si sedli natolik, že jsme teď spolu už půl roku. Často žertujeme na téma, že jeho matka je o osm let mladší než já, ale Tomášovi to nevadí. Neplánujeme, je nám oběma jasné, že náš vztah nemá nějakou hlubší perspektivu. Tomáš jednou bude chtít rodinu. Prostě si užíváme a je to skvělé!

Když dnes slyším bavit se partičku mladíků o starých rašplích, neurážím se. Většinou se začnu hlasitě smát.

Stává se vám, že jste někdy terčem podobně hloupých narážek? Jak takové situace řešíte? Přijde vám řešení paní Jarmily správné?

Reklama