Čtenářka Bleblemcy se přiznává, že lidi, co vrátí nalezené věci považuje za trouby. A přiznává, že se občas chová neslušně. Děkuji Vám Bleblemcy za příspěvek a upřímnost. Jsem přesvědčen, že takto to má více jak polovina lidí, jen nikdy neseberou odvahu si to přiznat…

Dobrý den,
 nejsem slušná a nejsem ani poctivá. Byla jsem samozřejmě vedena od dětství k slušnosti a poctivosti vždy zdravím a nevyhledávám konflikty ani je nevytvářím. Nevyžívám se v nějakém sprosťačení, ale....

Co je slušnost odkud kam se měří i její přítelkyně poctivost je velmi relativní. Jste takoví jací si myslíte pokud si myslíte, že jste slušní budete takoví ve svých vlastních očích i když třeba pošlete zrovna souseda do míst kde se tělo stýká se židlí.

 Pokud totiž mám skutečný důvod tak mi občas ujede i to sprosté slovo a někdy je jich i více v jedné větě. Záleží na míře mého spravedlivého hněvu. Píši spravedlivého hněvu, protože můj hněv je vždycky spravedlivý. To, že nekdy i není spravedlivý si totiž uvědomím až když mi hlava zchladne opět na normální provozní teplotu. Pak se samozřejmě slušně omluvím.

Kdybych našla peněženku plnou peněz nevrátím ji a o všech kdo to dělají si myslím, že jsou troubové.

Jednou se mi dokonce podařilo najít kabelku i s peněženkou bylo v ní asi 1000,- Kč. Mimo peněz v ní byly, ale i osobní věci a co je hlavní všechny doklady.  Peníze jsem si nechala a vše ostatní odeslala poštou na adresu majitele. Na balík jsem uvedla fiktivní jméno i adresu odesilatele.

Takže vlastně jsem částečně slušná i poctivá, ale nevím zda i v očích jiných lidí.

Přeji všem hezký den
Bleblemcy
Text nebyl redakčně upraven


Věříte, že se slušností nejdál dojdete?

  • Daří se vám být slušná?
  • Neplete se někdy slušnost s poslušností?
  • Mají to grázlové v životě jednodušší?
  • Máte ve svém okolí někoho, kdo by mohl být kladným, nebo negativním příkladem pro všechny?
  • Opravdu člověk se slušností nejdál dojde?
  • Chybí vám ve společnosti slušnost?
  • Co vás napadá, když se řekne slovo SLUŠNOST?

Pište vše, co vás k tématu dne napadne na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Já jednu z vás, co mi dnes k tématu přispěje, v 16 hodin vyberu a pošlu jí krásnou květinu.

Reklama