Na naše otázky ohledně pití nám odpověděla také čtenářka streamline. Myslí si, že pije hodně málo a není schopná pít víc. Posuďte samy, až si přečtete další novinku.

Třeba je to s tím budíkem dobrá cesta, jak se naučit pít víc. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá streamline, a přeju krásný den.


  • Pijete hodně, nebo málo?

Já jsem na tom s pitným režimem opravdu velmi špatně a ač to o sobě vím a vím, že bych měla vypít mnohem více tekutin, tak nejsem schopna přinutit se. Denně vypiji ráno šálek čaje, kolem poledne (pokud je v práci čas) vypiji druhý šálek čaje a pak se většinou napiji až večer před spaním sklenici vody, protože to je jediná doba, kdy opravdu pociťuji, že mám žízeň a také mi pak vždy proběhne hlavou myšlenka, že jsem opět vypila velmi málo tekutin - jenže už to nemám jak dohnat... :-(

  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?

Myslím, že cca kolem 0,5 - 0,7 litrů tekutin vypiji denně... pokud mám k obědu polévku a počítá-li se, tak 1 litr :-))

  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?

Dcera naštěstí v tomto není vůbec po mě, takže v tomto ohledu můžu být klidná - dcerka ve svých 4 letech denně vypije kolem 2 litrů tekutin.

  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Nooooo... ač to já sama nedokážu, myslím si, že to tak být má, aby člověk byl zdravý a jeho organismus fungoval správně. Kamarádka mi poradila, že si mám nastavit budík po 2 hodinách na telefonu s tím, že při každém zazvonění mám vypít 2 dcl tekutin - zatím jsem to nezkusila, ale vzhledem k tomu, že bych ráda byla zdravá a chtěla bych, aby mi všechny orgány v těle ještě dlouho sloužily, tak to co nejdříve začnu praktikovat a snad si časem na tento způsob navyknu a nebude mě muset každou chvíli rušit budík :-D

streamline

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

  • Pijete hodně, nebo málo?
  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás tentokrát získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

Jako vždy pište na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju a přeju hezký den!

caj4caj5

Reklama