Mám moc ráda všechna zvířata. Ale přesvědčila jsem se, že pejska mít nemůžu.

Měli jsme už hrubosrstou jezevčici i pejska, který byl určen na utracení - z veteriny.  Oba byli mou vinou neposlušní a oba rozuměli (nebo spíš chtěli rozumět) jedinému povelu: "Na!" týkal se pochopitelně žrádla. 

Udělala jsem zkušenost, že lidi se dělí na psí a kočičí typy a já rozhodně patřím k tomu druhému typu. Protože nejsem schopna na zvíře zařvat,  to si pak dělá, co chce, a psa samozřejmě nedovedu vychovat, natož vycvičit. Psa vnímám jako rovnocenného partnera, takže je mi proti mysli jakkoliv s ním manipulovat, ctím jeho svobodu. Pomyšlení na nějaké ostnaté výcvikové obojky, rázné povely, křik, dril na cvičáku, plesknutí - to všecko mi nahání hrůzu, že zvířeti ubližuju a ono na mě zanevře.

Proto si víc rozumím s kočenama, tam se poslušnost vůbec nepředpokládá a neposlušnost obdivuje coby důkaz, že kočka je svébytná, chytrá a hrdá. Řekla bych, že psi mají docela kliku, když dávám přednost kočkám, protože vím, jak pes rád plní úkoly, když je k nim vycvičený. Čehož nejsem schopna. :-)

gerdaKočičí typ - to se mi líbí. Pokud víte, že byste nezvládla výchovu psa, tak je jedině správné, že se kloníte ke kočkám.Máte obavu z výchovy psa? Raději jiné zvířátko?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

Reklama