V každém vztahu se dříve či později objeví v rámci každodenní rutinních úkonů jisté třecí plochy. To je asi normální, protože si přinášíme ze své původní rodiny jisté zvyky a zlozvyky. Třicetiletá Marta je rozčarovaná z toho, jak nekvalitním jídlem „živí“ své tělo její nový přítel. A co víc – že do podobného, dle jejích slov až nechutného jídelníčku, tlačí i ji.
5f10266af0e08obrazek.png
Foto: Shutterstock
 
Nikdy bych si nepomyslela, že taková banalita může úplně narušit jinak pohodový vztah,“ začíná své vyprávění elegantně upravená žena, na které je na první pohled znát, že dbá nejen na svůj zevnějšek, ale také si pečlivě hlídá vše, co vloží do úst. A je to samozřejmě správně. Kvantita by v tomto směru nikdy neměla zvítězit nad kvalitou. Však do svého auta byste také nelili nekvalitní pohonné látky, říkají odborníci na výživu, aby jednoduše vysvětlili normálním lidem principy správného stravování.
 
Když jsme spolu ještě jen tak chodili, tak to samozřejmě bylo jiné. Na začátku vztahu se oba partneři snaží, aby toho druhého v rámci možností příliš neotrávili. Přítel mě bral do restaurací a víceméně respektoval můj výběr, já zase přimhouřila oko nad nějakým tím točeným salámem, o kterém mi občas vyprávěl, že měl k večeři,“ vzpomíná na romantické začátky Marta.

  • Jenže pak se to pokazilo. Jednak nastoupila realita všedních dní a pak také bylo čím dál více jasné, že ohledně jídelníčku se ti dva nikdy neshodnou. 

Začali jsme spolu tak nějak bydlet a najednou bylo všechno špatně. Já jsem vybíhala na farmářské trhy, abych si nakoupila potraviny, které mám ráda, on pěchoval svou ledničku nechutnostmi z akcí v nejmenovaných supermarketech,“ popisuje první neshody zklamaná, ale stále ještě zamilovaná žena.
 
Ano, stále ho velmi miluju. A zřejmě i proto mi záleží na tom, aby se naučil věnovat více pozornosti svému jídelníčku. Vždyť by to mohl být otec našich dětí! A fakt mám dopustit, aby se celý život ládoval podřadným salámem, bílým rohlíkem a kupovanými buchtami, které jsou plné zdraví škodlivých látek?“ zamýšlí se Marta, jež by si přála, aby její vyvolen pochopit, že to s ním myslí dobře. 

  • Jenže její přítel kouká především na peníze. Za málo peněz co nejvíce muziky, obrazně řečeno. Je mu úplně jednou, že se zasytí kupovaným houskovým knedlíkem v akci. Hlavně že není hlad...

Nedávno mě chytl hysterický záchvat, když jsem viděla, co vkládá do nákupního košíku, a začala jsem na něho ječet, že nejsem popelnice,“ vzdychne si už s chladnou hlavou Marta. Od toho osudného dne prý spolu moc nepromluvili. „On je uražený a asi čeká, že se mu omluvím. Ale já už k tématu asi vše řekla,“ vzdychne si žena, jež je přesvědčená, že chce pro svého milovaného to nejlepší...    

Čtěte také:

Reklama