Tak například dnes.

Dnes ráno jsem jako obvykle dorazila do práce v 6.30 h.
Sedla za stůl, zkontrolovala na netu, jestli jsem náhodou něco nevyhrála.

Zase nic, ale to nevadí, kdo nehraje, nevyhraje, tak snad příště.
Tak za odměnu, za snahu jsem si uvařila kávičku a kotel ovocného čaje. Nastalo papírování (dělám pokladní, mzdovku, eviduju majetek, na kus úvazku ještě učím atd.) obvyklé určitě nejen pro naši školu. Včera jsem tu nebyla, takže hromádka slušná. To víte, blíží se uzávěrka.

Za hodinu práce jsem dala půl hodiny čtení na netu. Pak jsme hodnotily s kolegyněmi stav zahrádek, kolegy učitele, jak nedávají včas podklady (tím myslíme asi tak 3-5měsíční zpoždění od akcí)… Pak jsem fakturovala.

No a teď Vám píšu. Teď už mě čekají jen příjemné věci. Přečtu si pár článků na netu, zorientuju se v novém nařízení vlády ohledně uznávání praxe pro platové výměry. Po obědě půjdu do města odvézt peníze z pokladny, snad koupím ještě nějakou hezkou ozdůbku na zahradu nebo něco na sebe.

 Pak doladím uklízení stolu a půjdu domů. Hurá.

Zdravím
               Hanka

 

Ahoj,
pracuji jako asistentka. Než jsem tady nastoupila, tak jsem měla z této profese dojem podobný jako spousta lidí - že asistentka nebo sekretářka musí být příjemná, hezká a usměvavá mladá slečna, která vaří kávičku, zvedá telefony a pouští klienty za šéfem. Naštěstí to je u nás úplně jinak. Kávu nevařím, tu si každý dělá sám, nesedím před šéfovou kanceláří a telefon zvedá ten, kdo je nejblíž. A určitě nemusím chodit v sukýnce a halence.

Ráno po zapnutí počítače kontroluji první poštu, vyřídím, co tam najdu a ponořím se do práce. Dávám pozor na to, aby všechny faktury byly odeslány, přijmuty, zaplaceny, uloženy a přidány do účetnictví. Eviduji zaměstnance, přihlašuji nás a je na všechny možné úřady a k pojištění. Ty nové musím vždycky uhánět, aby mi konečně přinesli zápočťáky a přišli podepsat lejstra, někdy jsou to nervy, ale paní u nás na sociálce je moc hodná a občas mi i to zpoždění odpustí:-) A jiné drobné kancelářské práce nestojí ani za řeč. Občas musím něco vyřizovat na úřadech nebo v bance, a to já ráda, protože se projdu, nakoupím a nemusím spěchat zpátky.

A ještě tu pracuji v takovém programu, kde se starám, aby na našich internetových stránkách byla jedna sekce v pořádku, a odpovídám na případné dotazy uživatelů, ale těch je jen pár za den.

Tahle práce mě docela baví, i když určitě celý život nechci sedět u počítače v kanceláři.

Trinii


 redakce@zena-in.cz

Reklama