Na jaký venkov? Na takový, který zažila čtenářka mařinka jako dítě. Tehdy se s partou dětí chodila domů jen najíst a zbytek dne trávili pobíháním venku.

Taky si na to pamatuju, jezdila jsem jako dítě na chalupu. A pak jsem na venkově bydlela... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá mařinko, a přeju krásný den.


Měli jsme štěstí, že jsme měli příbuzné na venkově. Pravém českém venkově, kde byly statky plné zvířat, dokonce tam byl i kravín a vepřín. Byly to kouzelné prázdniny a dovolené, odjet z velkého města do úplně jiného světa. Ráno jsme museli pomoct zaopatřit zvířata, ale pak už jsme měli volno. Věděli jsme, kdy se přijít najíst, jinak o nás rodiče nevěděli. Lítali jsme po vesnici a rodiče se o nás nebáli, protože autobus jel jen 2x za den a auta projížděla jen kolem vesnice. Navíc tak nějak platilo, že na sebe musíme vzájemně dávat pozor. Stávaly se nehody, třeba jsme jednou honili prasata po celé vesnici :), to byl mazec, ale většinou jsme nic špatného neprováděli. Rodičové byli rázní, pro ránu nešli daleko, takže každé dítě si rozmyslelo, jestli dělat nějaká alotria. Ta volnost a svoboda, to bylo něco úžasného. Celý den na čerstvém vzduchu, večer táboráky, spaní na zahradách tu u jedněch kamarádů, tu u druhých, někdy i na seníku.

Naše děti toto už nezažijí, bohužel. Budou mít zase jiné zážitky, nabídka příměstských táborů je u nás opravdu úžasná. Ale kdyby to šlo, nejradši bych je sbalila a odjela na venkov, na takový, jaký jsem zažila já.

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

FOTOtéma dnešního dne: Jarní prázdniny

  • Kde jste byli o jarních prázdninách?
  • Jezdíte na hory, nebo radši někam do tepla?
  • S kým je trávíte?
  • Pošlete nám fotky!

Vítěz dnes získá skvělou hru od Albi: Moje první Česko. Prosím, další příspěvky už neposílejte!

albi

Reklama