píše naše čtenářka s nickem Roland. Ale jinak miluje všechny květiny a ráda se jimi obklopuje, jak uvidíte na fotografiích, které nám poslala. Spatřuje výhodu v truhlících, protože na ně tolik nemůžou škůdci, jako na květiny na záhonech.

Krásné a pohodové pondělí přeji všem. Ráda bych také přispěla k dnešnímu tématu: okna, zahrádky. Květiny mám moc ráda, proto je každý rok pěstuji u sebe na oknech  foto č. 1 a 2.

okno

okno

A abych jich neměla málo, pěstuji je také u přítele na oknech a na zahrádce  foto č. 3. 

zahrada

On se pak pyšní cizím peřím :). U něho na zahradě se květinám tolik nedaří, dost tam fouká vítr, skoro pořád. Také je tam hodně mravenců a slimáků, ti stačí rychleji likvidovat, než já pěstovat.

Takže jsem v neděli musela postříkat slunečnice proti mšicím, posypat záhony prostředkem proti plžům, jenom proti mravencům jsem nic neměla. Výhoda okenních truhlíků je v tom, že nebývají tolik napadeni škůdci jako rostliny na záhonech, ale zase se tam nedají pěstovat moje oblíbené slunečnice.

Ty si musím předpěstovat doma v květináči, protože normálně na zahradě mi nevyrostou. Je u nás chladněji a větrno.. 

Roland

Milá Roland, máte nádherné truhlíky. Zvláště ty surfinie (nebo petunie?, nevím, jaký je rozdíl)¨

Text nebyl redakčně upraven

Pochlubíte se také, milé ženy-in? Co vám kvete na zahrádce, na okně nebo na balkoně? Jste spíš na užitkovou zahradu? Co pěstujete? A co vy, které máte nejraději zeleň ozdobných keřů, nebo živých plotů? Napište nám také na redakce@zena-in.cz

 

 

 

 

Reklama