Dobré odpoledne,

vaření je jedna z mých nejoblíbenějších činností, možná je to tím, že je mi teprve 20 let a ještě mě to neomrzelo. Vařím, když na to mám čas, to znamená o víkendu, protože přes týden jsem v práci. Nejraději mám sladké, jako jsou kynuté knedlíky s jahodami, rýžový nákyp nebo jídla bez masa, například zapečený kadeřávek nebo smažený hermelín. Mám také ale ráda kuřecí maso na různé způsoby. Jako přílohu nejčastěji připravuji těstoviny nebo brambory.

Polotovary k přípravě jídla nepoužívám, protože většinou to chutná úplně jinak, než by mělo. Když ale nestíhám nebo nemám čas, koupím pizzu, kterou upeču v troubě. Mé začátky s vařením byly zajímavé, dokázala jsem upéct složitý dort, ale s obyčejným pudinkem jsem měla problémy.
 

Když obědvám u svých rodičů, tak si vždy pochutnám. U nás totiž vaří jak maminka, tak tatínek. Maminka umí nejlepší polévky a omáčky, a můj táta umí zase výborně připravit maso na jakýkoliv způsob.

Jídlo, které umím nejlépe já, jsou, jak už jsem zmiňovala, sladké kynuté knedlíky.

Ráda bych vám, ale poslala úplně jiný recept. V této době sice hlavní ingredienci na trhu neseženete, ale na jaře a v létě ano.

 

Zapečený kadeřávek se šunkou a sýrem:

Tenhle recept je úplně jednoduchý, ale výborný. Zvládne ho i úplný začátečník.

 

Potřebujeme:

Listy kadeřávku

Plátkový sýr

Krájenou šunku

Hladkou mouku

Vejce

Strouhanku

Olej na smažení

Sůl a pepř

 

Listy kadeřávku omyjeme, lehce povaříme (asi 5 minut), poté je osušíme. Na každý list vložíme 2 plátky šunky a dovnitř 1 plátek sýra a přiklopíme to druhým listem, osolíme, opepříme a obalíme v klasickém trojobalu.

Pak listy na rozpáleném oleji osmažíme.

Tento pokrm se podává teplý.

Jako přílohu můžeme použít brambory, ale je to výborné i bez přílohy.

 

S pozdravem Vaše čtenářka Jitka  


Milá Jitko,
jste můj člověk, také miluji sladké pokrmy. Asi to mám po tátovi, ten třeba zbožňoval zemlbábu.

Reklama