64da0cbd40d62obrazek.png
Foto: Profimedia

Charlize Theron jako Aileen Wuornos

Překrásná, dnes osmačtyřicetiletá herečka původem z Jižní Afriky, musela kvůli své nejznámější roli vražedkyně přibrat patnáct kilo. I tak se jí to ovšem vyplatilo. Snímek s názvem Zrůda jí přinesl celkem sedmnáct cen, včetně Oscara a Zlatého globu.

64da093158737obrazek.png
Foto: Aileen Wuornos Florida Department of Corrections, Public domain, via Wikimedia Commons / Charlize Theron. Shutterstock

Film inspirovaný skutečnými událostmi vypráví příběh americké prostitutky jménem Aileen Wuornos, která mezi lety 1989-1990 zavraždila sedm mužů. Tyto své činy se později u soudu snažila vysvětlit jako nutnou sebeobranu před znásilněním (její první oběť byla dříve skutečně stíhána za znásilnění). V roce 2002, po dvanácti letech ve vězení, byla popravena smrtící injekcí. Stala se tak desátou ženou v Americe, na které byl vykonán trest smrti od zrušení jeho zákaz v roce 1976.

Zac Efron jako Ted Bundy

Zaca Efrona si mnozí ještě pamatují jako hlavní postavu z Muzikálu ze střední. Jenže tyto časy už jsou dávno pryč a Zac za tu dobu ztvárnil také několik rolí ve vážnějších snímcích. Jedním z těchto filmů bylo i životopisné drama z roku 2019 s názvem Zlo s lidskou tváří. V době jeho natáčení musel Zac praktikovat transcendentní meditaci, aby ze sebe setřásl roli Teda Bundyho.

64da0a49b9f97obrazek.png
Foto: Ted Bundy Florida Department of Corrections, Public domain, via Wikimedia Commons  / Zac Efron. Shutterstock

Ted byl považován za atraktivního, jemného a inteligentního muže, ve skutečnosti byl však zlodějem, násilníkem, vrahem a nekrofilem. Po více než desetiletém popírání se nakonec přiznal k vraždám nejméně třiceti žen. V roce 1989 byl popraven na elektrickém křesle.

Evan Peters jako Jeffrey Dahmer

Rok 2022 přinesl životopisný kriminální seriál s názvem Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera a tentokrát v něm hlavní roli ztvárnil Evan Peters. Ačkoli byl příběh tohoto sériového vraha předtím zpracován již několikrát, právě tento Netflix seriál získal na oblíbenosti a Evan za výkon v něm získal Zlatý glóbus za nejlepšího herce v minisérii nebo TV filmu. Seriál byl však na druhou stranu kritizován přeživšími a také pozůstalými obětí Dahmera, kteří si prý kvůli jeho zhlédnutí museli znovu projít traumatem.

64da0ba93b105obrazek.png
Foto: Jeffrey Dahmer Revere Senior High School, Public domain, via Wikimedia Commons / Evan Peters Shutterstock

Jeffrey Dahmer, známý jako Kanibal z Milwaukee, mezi lety 1978 až 1991 zavraždil 17 mladých mužů a chlapců, které si většinou náhodně vybíral po gay barech. Nařčen byl také z kanibalismu a nekrofilie. Byl odsouzen k doživotí, ale v roce 1994 byl ubit k smrti svým spoluvězněm.

Zdroj info: insiderhollywood, imdb, čsfd, wikipedia

Čtěte také: 

Reklama