shutterstock-1349760389.jpg
Foto:  Shutterstock

Pokud jste rozklikly tento článek, pravděpodobně se vám bude hodit i pár rad, díky kterým vytáhnete ze svých jemných vlasů to nejlepší. Základem číslo jedna je vlasy neodbarvovat na světlejší odstíny, a pokud je to možné, raději je chemickými barvami nebarvit vůbec. Naopak jim dopřávejte pravidelně henu či barvy na základě pigmentů.

Zapomeňte na chemii
Jemným vlasům také příliš nesvědčí šampony na chemické bázi. Ideálně začněte používat ty tuhé, které mají stoprocentní přírodní složení. Pryč jsou časy, kdy takové šampony nepěnily, nyní s jejich používání není vůbec žádný problém. Zapomeňte také na kondicionéry, naopak polévejte vlasy kopřivovým, případně heřmánkovým čajem nebo rozředěným jablečným octem.

Důležité je vlasy nemýt horkou vodou, ale vlažnou a fénovat je z dálky a vlažným vzduchem. Mýt byste je také neměly každý den, což může být těžké, protože zmíněný typ vlasů vypadá druhý den po umytí zplihle. Zvlášť pokud jde o tmavé vlasy. Tady je pár tipů na účesy, díky kterým si můžete vlasy mýt ob den.

Rozcuchaný drdol
Rozcuchaný drdol je báječnou volbou pro ty z vás, které nejsou příliš zručné v úpravě svých vlasů. Není náročný na provedení a zároveň vypadá elegantně. Navíc bez problémů skryje mastné vlasy, protože prameny, které z něj vytáhnete, a necháte je splývat podél obličeje, budou působit vlhkým dojem. A málokdy se najde někdo, komu by to slušelo.

shutterstock-1439384096.jpg
Foto:  Shutterstock

Dva zatočené drdoly
Možná vám bude tento účes připadat infantilní, ale ve středověku takové účesy nosily i starší dámy. Vlasy rozdělte na dvě poloviny, udělejte přesnou pěšinku a pak každý pramen smotejte do „šneka“, přitiskněte ho co nejblíž hlavě a připevněte gumičkou a pinetkami. Nebo můžete prameny svázat gumičkou, uplést dva nadýchané copy, které až poté zatočíte do drdolu a připevníte. Účes bude vypadat, jako by vám trval dvě hodiny, přitom zabere pět až deset minut.

shutterstock-671330170.jpg
Foto:  Shutterstock

Tip: Drobné vlásky vylézající ze spodu můžete zajistit velkou ozdobnou sponkou. Ty jsou pořád velmi trendy.

Francouzské copy
Francouzské copy, které jsou pletené těsně u pokožky hlavy, jsou už trochu vyšší dívčí. Když se je ale naučíte, máte vyhráno, protože mastné vlasy skryjí nejlépe. Navíc, pokud nechcete, abyste měly holčičí look, můžete je na konci svázat do jednoho copu.

shutterstock-421409974.jpg
Foto:  Shutterstock

Vyčesaný zlomený culík
Tenhle účes je jednoduchý a efektivní. Stačí si stáhnout vlasy do pevného culík, ten přeložit v půlce a jeho konec připevnit sponkou nebo pinetkami pod gumičku. Tu můžete zvolit klidně i výraznou s textilním povrchem, účes pak bude vypadat trochu jako z 60. let.

shutterstock-671330167.jpg
Foto:  Shutterstock

Bublinkový culík
Bublíkovy cop se stal trendy potom, co ho předvedla herečka Priyanka Chopra na BAFTA. Jeho výhodou je, že vypadá dobře, i když máte jemné vlasy. Bublinkové části staženého culík se snažte co nejvíce načechrat. Můžete k tomu využít i tupírovací hřeben.

607437d922a8bcl.jpg
Foto: Profimedia

Trik s čelenkou
Líbí se vám účesy, které vypadají jako z obrazu z období romantismu? Zas tak složité být nemusí. Stačí si vzít gumovou čelenku, a vlasy do ní zatočit (zastrkat). Potom je ještě raději přichytněte z různých stran pinetkami.

shutterstock-772679257.jpg
Foto:  Shutterstock

Reklama