Podle čtenářky Elis19 platí zákon schválnosti. Vždycky, když umyje okna, nejpozději druhý den prší. A to se stalo i minulou sobotu... Víc v dalším příspěvku.

Tak to máme stejně, milá Elis19, taky mám pocit, že na umytá okna vždycky naschvál naprší... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Hezký den, kdo u nás myje okna? Na tuto otázku odpovídám, že přece já. Naštěstí jich v bytě nemáme moc, jen čtyři velká a jedno maličké u koupelny a od té doby, co jsme stará okna vyměnili za plastová, tak je pro mě radost je umývat. Vždycky říkám, že je pro mě lehčí a rychlejší umýt okno, než na něj zpátky vrátit záclonu.

Zákon schválnosti v mém případě a asi nejen v mém je, že kdykoliv je umyju, nejpozději druhý den prší. Toto se mi opět stalo tuto sobotu, celý dne krásně a teploučko, tak jsem se v předstihu do oken pustila a měla z toho dobrý pocit, že je přes ně zase vidět a ze záclon se nepráší, ale když jsem se v neděli ráno vzbudila, tak mě málem ranilo, zataženo a do oken bušil déšť. Dokonce i manžel utrousil poznámku o dešti a mých umytých oknech.

Naučila jsem se po letech pokusů, kdy jsem leštila okna novinami, umývala ve vodě rozpuštěným kypřícím práškem a dalšími zázraky, používat Clin na okna. Do kbelíku nastříkám trochu Clinu, doředím vodou, okno umyji, setřu stěrkou a okraje otřu suchou hadřičkou. Jsou krásně lesklá a beze šmouh. Stejný postup používám i u oken naší babičky, kde jsou sice stará špaletová okna, po kterých je i docela nebezpečné lézt, ale když jsem je u ní takto umyla poprvé, nemohla si vynachválit jak jsou naleštěná a pronesla pro mě příjemně znějící větu „Že takhle krásně umytá okna ona nikdy neměla“.

Na závěr dodávám, že po nemilé zkušenosti s pádem ze židle při umývání, naštěstí směrem dovnitř a ne ven (bydlíme ve třetím patře) mi manžel koupil hliníkové schůdky, které jsou poměrně bezpečné.

Zdraví Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Mytí oken

  • Kolik máte doma oken?
  • Kdo je u vás doma myje?
  • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
  • Jak často okna myjete?
  • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je OKNO. Předem děkuju!

Reklama