Ahoj mládeži,
před pár lety jsem hlídala čtyři malé kluky ve věku od čtyř do šesti let, typ Tomáše Holého. Pocházejí z velice bohatých rodin. Byli jsme na "podzimním průzkumu terénu" a při zpáteční cestě vlezli do kontejneru na sklo s odklápěcím víkem.Viděli tam zálohové láhve.
,,Věro, tady je plno zavařenin! Berem je?"
V kontejneru bylo naskládáno veliké množství zavařovacích sklenic, a nepoškozených.

Dostala jsem nápad, manžel měl v dílně bečky s kvasem na slivovici a jedna byla ještě poloprázdná. Klukům jsem řekla svůj nápad a oni mně pomohli vytáhnout sklenice, dali je do dvoukoláku, pro který nejstarší šel, a pak je v dílně u bečky odvíčkovávali a obsah lili do poloprázdné bečky.

Slivovice byla velice kvalitní, bylo jí hodně a rodiče dětí si rádi smáčeli jazýčky ve snadno nabyté slivovici. Při koštování pochvalovali syny, že dobře třídili a oni recyklují odpad :-)).

Co ještě dodat? Kluci si sklenice umyli a nejstarší si dal inzerát, že prodá sklenice Omnia. Představte si, že to velké množství zpeněžil.

Tento "tah" na třídění i recyklaci odpadu se vícekrát neopakoval, protože dvakrát do stejné řeky nevstoupíš.

Pěkný den s tříděním odpadu přeje
arjev


Mohl jsem čekat, že s nejvypečenější historkou zase přijde Arjev. K tomu nemám co dodat. Takhle třídit a recyklovat odpad nemá chybu. Kluci jsou šikovní a je vidět, že rodiče nějak zbohatnout museli.:)

Reklama