3. místo 

Sex/Life je americký dramatický televizní seriál, který měl svou premiéru v roce 2021. Tento rok jsme se pak dočkali pokračování v podobě druhé série. A kde že máme tu otravnou postavu? Přímo v centru. Billie Mann Connelly je krásná manželka a matka dvou dětí, která postupně a s velmi zesilující intenzitou touží po životě, který měla před svatbou se svým současným mužem – po životě plném sexu se svým ex přítelem v poměrně toxickém vztahu. Billie ale nekončí pouze u vzpomínek a veškeré myšlenky a sexuální fantazie zapisuje do svého notebooku. Následuje dlouhé rozhodování mezi životem, který kdysi vedla a životem, který má nyní. Na konci druhé série se pak Billie nakonec přeci jen rozhodne a všichni mohou být opět šťastní. Hurá.

Billie-Mann.jpg
Zdroj foto: Se souhlasem Netflix

2. místo

Pro někoho byl seriál Emily in Paris dokonalou oddychovkou, pro jiné nesnesitelným utrpením plným klišé. Emily Cooper přijíždí do Paříže za prací, sice neumí ani slovo francouzsky, ale za to umí ovládat instagramu a tiktok. Na hlavě má přitom baret a v ruce bagetu, takže nikdo nemůže mít ani pochyb, že není na správném místě. Emily se jako postava v tomto seriálu nechová dobře ke svým přátelům, partnerům a vlastně ani k sobě. Neustále si ničí život a následně kvůli tomu naříká. Ačkoli Emily působí otravně, možná kvůli celkovému vyznění celého seriálu, nemůže se jí upřít, že je občas arogantní a má nos mírně nahoru.

emily-in-paris.jpg
Zdroj foto: Se souhlasem Netflix

1. místo

Postava Piper Chapman byla v úvodu seriálu Orange is the new black hlavní protagonistkou, ale i navzdory tomu se po poměrně krátké době stala jednou z nejméně oblíbených postav. Ačkoli se to v seriálu, v jehož středu stojí vězenkyně, jenom hemží nepředvídatelnými a mnohdy i nebezpečnými povahami, manipulátorka Piper vyhrává soutěž o nesnesitelnost na plné čáře. Piper je totiž neuvěřitelně sobecká a manipulativní. Celý dramatický seriál, který byl poprvé vysílán už v roce 2013, dává mnoho prostoru k vývoji jednotlivých postav. Piper sice tento potenciál využila, bohužel ale rozhodně ne tak, aby si vylepšila karmu. Už první díl nás seznamuje s Piper Chapman jakožto rozmazlenou, ukňouranou slečinkou z New Yorku, která je odsouzena na 15 měsíců za transport peněz z prodeje drog. Tak se dostává do ženského federálního vězení, kde se děj seriálů převážně odehrává. Z ubohé a osamělé Piper se nakonec stává otrkaná vězenkyně, ale nestojí za tím zrovna dobré činy. A jaké byly její největší vězeňské přešlapy? Nevěra, lhaní pod přísahou, rozjetí nelegálního obchodu s kalhotkami a shrábnutí profitu, nebo skupina s názvem White Power, zaměřená proti dominikánským spoluvězeňkyním.

blobid0.jpg
Zdroj foto: Se souhlasem Netflix

Zdroj info: screenrantthetab, autorka článku 

Čtěte také: