Internetovou populaci nejvíce obtěžují reklamy bank a finančních institucí. V aktuálním výzkumu agentury OMD prezentovaném v pondělním vydání týdeníku Marketing&Media to uvedlo 12,4 procenta uživatelů internetu.

V těsném závěsu jsou prací prášky (12,2 procenta), jogurty (8,1 procenta), telekomunikační služby (6,2 procenta), čisticí prostředky (4,8 procenta) a dámské hygienické potřeby (3,8 procenta).

„Ptáme se na televizní spoty, protože lidé si je stejně při otázce na reklamu nejvíce vybavují,“ řekl Mediafaxu Vít Smékal z OMD. Výzkumný panel zahrnuje 580 internetových uživatelů ve věku 15 až 69 let. Internetová populace v Česku už čítá pět milionů lidí. „Výzkum je proto dostatečně reprezentativní,“ poznamenal Smékal.

V přibližně stejném období před dvěma roky byly jako nejvíce otravné vnímány spoty propagující produkty telekomunikačních společností, následně prací prášky a dámské hygienické potřeby. Již v podzimním průzkumu minulého roku se na příčku první přesunuly banky a finanční instituce, a tak je tomu doposud.

Z posunů v oblíbenosti jednotlivých kategorií je podle OMD zajímavý dlouhodobý pokles oblíbenosti reklam na jogurty a naopak snižující se míra negativního vnímání reklam na telekomunikační společnosti a dámské hygienické potřeby.

Která z reklam patří mezi vaše nejvíce/nejméně oblíbené?

Reklama