Tady jsou ty nejvíce očekávané společně s termíny událostí, které by mohly zlákat k návštěvě populární arabské metropole v letošním roce.
 
Ain Dubai
obrazek.png

Na ostrově Bluewaters Island bude Ain Dubai (‚Oko Dubaje‘) představovat další položku na seznamu budoucích světových rekordů. Obří vyhlídkové kolo už teď dosahuje ohromující výšky 250 metrů, a je tedy nejvyšší na světě. Po dokončení nabídne výhled na dubajské pobřeží, panorama města i slavné dominanty jako hotel Burj Al Arab nebo největší budovu světa Burj Khalífu. Základna kola bude sloužit také jako zábavní zóna. Už nyní je na ostrově Bluewaters Island v okolí Ain Dubai otevřeno množství hotelů, obchodů, restaurací a rezidenčních zón.
Otevření se předpokládá do zahájení světové výstavy Expo v roce 2020.

Muzeum budoucnosti
5e281ba9b06a5obrazek.png

Muzeum budoucnosti bude nejmodernější formou prezentovat světové inovace, nápady na prototypy a vynálezy. Návštěvníci si zároveň budou moci funkčnost mnoha patentů přímo vyzkoušet. V muzeu se budou také konat nejrůznější kurzy, workshopy a přednášky zkoumající futuristické inovace s využitím nejvyspělejších technologií a vědeckých řešení.
Otevření se očekává v druhé polovině roku 2020.

Knihovna šejka Mohammeda bin Rašída
5e281b98ad9c7obrazek.png

Knihovna se stane domovem specializovaných sbírek nejnovějších a nejvýznamnějších knih pro čtenáře všech generací a zájmů. Stavba o rozloze přes 92 tisíc metrů čtverečních s výhledem na dubajský kanál bude zahrnovat také divadlo s 500 místy. Celkem budou sbírky čítat více než 4,5 milionu knih, 1 milion audioknih a 2 miliony elektronických knížek. V knihovně návštěvníci naleznou také společenské místnosti a prostory pro rozmanité akce i kulturní festivaly.
Otevření se očekává v druhé polovině roku 2020.

Route 2020

Projekt Route 2020 je prodloužením dubajského metra, které má přepravit miliony návštěvníků na veletrh Expo 2020. Toto 15kilometrové rozšíření před svou cílovou zastávkou obslouží i další čtvrti Dubaje. Denně by mělo v novém úseku přepravit přes 125,000 cestujících.
Sloužit by mělo začít od května 2020, tedy pět měsíců před zahájením veletrhu Expo.

UDÁLOSTI

Dubai Food Festival
5e281b894184dobrazek.png

Oslava gastronomie a jediný skutečně celoměstský festival jídla na Středním východě. Festival dobrého jídla a pití se vrací od 26. února do 14. března a nabídne 18denní průlet chutěmi z celého světa.   Návštěvníci si kromě jídla budou moci užít i bohatý doprovodný program po celém městě, veřejné rozhovory s osobnostmi světové gastronomie nebo pokusy o překonávání různých gastronomických rekordů.

Art Dubai 2020

Na přední mezinárodní veletrh umění Art Dubai a jeden z hlavních pilířů umělecké sezóny v Dubaji se sjíždějí umělci, provozovatelé galerií a sběratelé umění z celého světa. Tato událost nabízí platformu i začínajícím talentům, jejichž práci představuje po boku již zavedených center a známých umělců.
Akce proběhne od 25. do 28. března 2020 v oblasti Madinat Jumeirah.

Ramadán v Dubaji
5e281bb4977f3obrazek.png

Pro muslimy posvátný měsíc ramadán je skvělým obdobím pro objevování dalších stránek Dubaje, především její kultury. Během muslimského postního období se můžete zúčastnit celé řady jedinečných večerních akcí a shromáždění, blíže se seznámit s muslimskou kulturou a zažít autentickou emirátskou kuchyni a tradiční slavnosti.
V roce 2020 by měl začátek ramadánu připadnout na 24. dubna.

Expo 2020

Nejočekávanější událost napříč Spojenými arabskými emiráty. Světová výstava Expo proběhne poprvé v oblasti Středního východu. Zúčastní se jí na 190 zemí, které představí své nejmodernější vynálezy a zajímavé technologie. Doprovodný program bude každý den zahrnovat desítky kulturních akcí, na nichž budou různé země představovat své tradice, ale také svou gastronomii, a to nejlepší ze své kultury.
Expo bude slavnostně zahájeno 20. října 2020 a potrvá až do 10. dubna 2020.

Reklama