V Hudebním divadle Karlín se v neděli konal již 14. ročník ankety Anno 2008, ve které rozhodují diváci o nejoblíbenějších pořadech, filmech a tvářích televizní stanice Nova. Herečka Zlata Adamovská byla zvolena nejpopulárnější ženou na obrazovce TV Nova.

Zlata Adamovská se slavnostního večera nezúčastnila, a tak cenu převzal její syn Petr. Alespoň prostřednictvím krátkého video příspěvku pozdravila diváky a poděkovala jim za přízeň. Cenu předávala historicky první vítězka této ceny - Eva Jurinová. Současná tisková mluvčí fakultní nemocnice v pražském Motole předala divákům vzkaz od těžce nemocného herce Miroslava Moravce, který leží na jednotce intenzivní péče. Požádala publikum, aby herci drželi palce, protože na tom opravdu není dobře“.

Moderátorka Lucie Borhyová neobhájila své prvenství z uplynulého roku a skončila na třetím místě. Druhou pozici obsadila herečka Hana Maciuchová, která působí v nekonečném seriálu Ulice.

Nejoblíbenějším mužem roku se stal překvapivě herec Martin Dejdar, který je hlavním hrdinou komediálního sitcomu Comeback. To je mazec, dobrý večer. Jsem z toho velmi překvapen. Televize Nova slaví 15 let a já také letos oslavím 15 let jednak s Novou, a jednak se svou manželkou a pár let s mými dětmi. Jsem moc rád, že mě diváci takhle ocenili,“ prohlásil Dejdar. Na stříbrné pozici se umístil moderátor Televizních novin Karel Voříšek, který převzal cenu z rukou bývalého sportovce a mistra světa v letech na lyžích Jaroslava Sakaly. Trojici nejúspěšnějších uzavírá moderátor Rey Koranteng, který se v minulém ročníku ocitl na druhém místě.

Seriál Ordinace v růžové zahradě 2 zvítězil v kategorii Pořad roku. Chtěl bych poděkovat divákům za jejich přízeň, a aby nám odpustili, že se každé úterý a čtvrtek vkrádáme do jejich domácností,“ řekl na pódiu herec Jan Šťastný. Na druhém místě se ocitl seriál Ulice, který má za sebou již čtyři roky vysílání. Do nejužšího výběru se probojoval nově seriál Comeback, který skončil na třetí pozici.

Producent Rudolf Biermann převzal cenu za snímek Nestyda, který se stal nejnavštěvovanější filmem v českých kinech, na jehož realizaci se podílela komerční stanice Nova. Producent vyzdvihl jméno spisovatele Michala Viewegha a dále herce Jiřího Macháčka a režiséra Jana Hřebejka. V uplynulém roce si toto ocenění odnesli tvůrci komedie Vratné lahve.

Novinkou letošního ročníku se stala kategorie Speciální cena generálního ředitele TV Nova Petra Dvořáka. Ta připadla publicistickému pořadu Na vlastní oči, který stál u zrodu televizní stanice.

Celým večerem diváky provázel Leoš Mareš, který na Nově moderuje pravidelně hudební pořad Eso a příležitostně i jiné kulturně-společenské akce, například pěveckou soutěž X-Factor v minulém roce. Slavnostní galavečer divákům v Hudebním divadle Karlín i u televizních obrazovek zpříjemnila zpěvačka Lucie Bílá, Petr Janda ze skupiny Olympic s dcerou Martou, finalista X-Factoru Ondřej Ruml či mladá interpretka Ewa Farna. Všechny účinkující doprovázel orchestr Pajky Pajk Martina Kumžáka.
..............................

Nejoblíbenější ženu,“ herečku Zlatu Adamovskou ocenění dojalo:

Role rázné a pohotové doktory Běly Páleníkové, kterou hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě a která jí v neděli 8. února přinesla ocenění Žena roku“ v anketě ANNO 2008, zaměstnává herečku Zlatu Adamovskou (49) natolik, že už nemá skoro na nic jiného čas.

Pohádku Peklo s princeznou, která nedávno vstoupila do kin, si ale přesto ujít nenechala. Zlata si zde zahrála roli královny, krále ztvárnil její herecký kolega Václav Postránecký.

 „Na natáčení vzpomínám velice ráda, protože jsem prožila úžasné dny na zámku, a to nejenom na jednom, ale hned na dvou – ve Frýdlantu a v Kroměříži. Jsem moc ráda, že jsem si zkusila zahrát ve výpravném filmu, což už se dnes herečce často nepoštěstí,“ svěřila se Adamovská, která má na kontě spoustu filmových a televizních rolí.

 

Objevila se například v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe nebo ve filmu Milenci a vrazi, za který byla v roce 2004 nominovaná na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon.

Jak sama tvrdí, některé z jejích rolí jí přirostly k srdci blíž a vzpomíná na ně raději než na ostatní.

 

„Nejraději vzpomínám na svůj první film Mladý muž a bílá velryba, kde jsem si zahrála roli Nadi. Potom i na Lva s bílou hřívou, což byl film o skladateli Janáčkovi.

Poslední film, který mi hodně utkvěl v paměti, jsou Milenci a vrazi,“ vzpomíná herečka a dodává: „Ordinace mi zabere tolik času, že už pomalu nestíhám nic jiného. Proto jsem byla vděčná za to, že jsem mohla zároveň točit Ordinaci i tuhle pohádku. Diváky na ni určitě zvu!“

..............................

Viděli jste předávání cen? Co říkáte na výsledky?

Reklama