Můj manžel má ze všeho cukroví nejraději vanilkové rohlíčky. Z duše nesnáší linecké. Já mám z klasického cukroví nejraději linecké. Z duše nesnáším vanilkové rohlíčky...

"U nás doma jsou nejoblíbenější nepečené hříbečky z mandlové a oříškové hmoty...," tvrdí risina a Lhasa.

Žábina: "Moje děti mají nejraději Slepované cukroví ... to by jim úplně stačilo..."

Týna proslula svými překrásně zdobenými perníčky, ale také chutnými Kadaňskými rohlíčky.

U Olky doma vítězí jednoduchý recept na téměř zdravé cukroví, což jsou Jemné čokoládové hrudky.

Lubar miluje plněné ořechy, Radu žloutkovo-ořechové řezy, Pajinka s oblibou připravuje tyto Marokánky, Evča Masarykovy placičky.

Silveig svůj recept na oblíbené cukroví našla právě na Ženě-in: "Někdo sem loni nebo předloni dal recept na "rychlé" kokosky - je to moooooc dobré a pro mě ideální, protože jsou snadné a rychlé." Stejný recept má v oblibě také stasha.

Lenice si oblíbila cukroví, na které dostala recept od šáji. Je to čokoláda plněná oříškovou náplní a má krásný název Šuhajdy. Stejně oblíbené jsou u Lenice i Tatrankové koule od Pality.

Klasické vanilkové rohlíčky má v oblibě Ladia

Werka, kromě oblíbených Ošizených perníčků od Jeremi, miluje také tuhle dobrůtku: "Ovocné špízy - kousky různého sušeného ovoce (meruňky, rozinky, ananas, papája, datle, fíky) napíchané na párátko a obalené v rozpuštěné čokoládě. Když dojde trpělivost s napichováním, tak zbytek ovoce nakrájím hodně nadrobno, přidám hrubě sekané ořechy a vmíchám do rozpuštěné čokolády. Pak dělám hromádky na plech vyložený alobalem a nechám ztuhnout (jde to dělat pochopitelně i do papírových košíčků)."

Naopak, některé z nás svůj oblíbený recept prostě nemají, každý rok jim zachutná něco jiného, nebo zkoušejí každý rok nové recepty. Patří mezi ně třeba lenoška. U Lory doma je oblíbené všechno cukroví, které upeče. 

Kytička si ze svého cukroví snad ani nemůže vybrat to nejoblíbenější. Od kamarádky má už dlouho recept na Linecké, které je tak výtečné, že jiný recept by už ani nezkoušela. Tradičně peče taky Masarykovo cukroví a miluje nepečené Nugátové koule.

Nejoblíbenějším receptem Pality jsou Čokoládové kuličky.

Marta-b se pro změnu chystá letos okouzlit rodinu Rafaello koulemi. A samozřejmě se chystá na nějaké nové cukroví, protože ráda experimentuje.  

Jaký je váš nejoblíbenější recept? Kterým cukrovím oslňujete rodinu vy?      

   
Reklama