jmena.jpgFoto: Shutterstock

Jméno dítě doprovází celý život. Není tedy jednoduché ho vybrat. Páry většinou vybírají velmi pečlivě. Někteří už mají jméno vybrané dávno, dokonce ještě před těhotenstvím, jiní si nejsou stoprocentně jisti ani pár měsíců před narozením. Pokud patříte k těm, kteří nad jménem ještě váhají, třeba se inspirujete mezi nejoblíbenějšími jmény pro rok 2020.
 
Britský deník Popsugar nedávno zveřejnil seznam jmen, která vybral z provedených statistik a loňských trendů. Vévodí mu Archie. Není divu, jmenuje se tak totiž syn prince Harryho a vévodkyně Meghan. Jak je známo, Britové se královskou rodinou nechávají hodně ovlivnit. Oblíbený je také Beckett nebo Hugo. V holčičích jménech jsou pro rok 2020 v popředí Atlas, Evelyn, Hazel nebo Piper.
 
Co se týče českých jmen, podle Českého statistického úřadu bylo nejoblíbenějším jménem v roce 2019 Eliška. Ta se v popředí drží už několik let. Dalšími jsou Anna, Adéla, Tereza, Sofie, Viktorie, Ema, Karolína, Natálie a Amálie.

Z chlapeckých jmen jsou populární Jakub, Jan, Tomáš, Matyáš či Adam. V první dvacítce se objevila také jména jako Filip, Martin, Matěj, Lukáš, Ondřej, Daniel, Štěpán, Michal, Tobiáš nebo Antonín.
Jelikož se v České republice jména na prvních příčkách příliš často nemění, je pravděpodobné, že budou stejná jména jako v roce 2019 v oblibě i letos.

Reklama