A o co jde? O vrstvu něčeho třpytivého, metalického, nebo holografického, co se dá nanést na jakoukoliv rtěnku. Nejde o lesk na rty a ani o balzám, ale je to novinka, kterou v tuhle chvíli začíná nabízet čím dál více značek a mluví o ní celý svět kosmetiky.

Novinkám ve světě kosmetiky nikdy neodolám a trend třpytu se mi neskutečně líbí. První Lip topper jsem zaznamenala u značky Jouer, která zatím není v ČR k dostání. Pokusím se ji zakoupit v zahraničí, ale možná nebude třeba, jelikož s novinkou už přichází značka Urban Decay, kterou najdete v Sephorách.

 

I tak jsem už vyzkoušela třpyt a metalické odlesky na rtech s Nyx Cosmic Metals, Jafra Diamond Brillance a s holografickým leskem od Inglotu. Všechny tyto vrchní vrstvy se nanáší buď na celé rty přes rtěnku a nebo jen do středu rtů, což má za efekt jejich optické zvětšení. Dá se také použít rozjasňovač a nebo pigmenty v nejrůznějších odstínech.

topy

kk

Proč je lepší topper než obyčejný lesk na rty?

Třpytivé lesky na rty mohou být lepkavé a pokud je použijete na rtěnku, tak změní její strukturu a nejspíš změní i pigmentaci, která se nepřirozeně rozpije. Topper by toto udělat neměl (pokud je dobrý) a dá se nanést i na matné tekuté rtěnky, které jsou háklivé na jakékoliv další vrstvy.

Na fotce vidíte všechny tři toppers (které jsem zatím měla šanci vyzkoušet) na obyčejné matné rtěnce.

tt

Jak se vám lehce třpytivé rty líbí? Pokud by vás zajímalo, co vše se nabízí po světe a pomalu se chystá i do ČR, pak se podívejte na video úspěšné „beauty guru“ Tati:

Reklama