KOŇSKÝ OHON

Těžko byste hledala rafinovanější mix ležérnosti a elegance, uhlazenosti. Kombinace objemného, rádoby neupraveného ohonu a precizně učesaných vlasů na temeni hlavy vytváří účes, za který se nemusíte stydět ani na formálnějších akcích.
Jak na něj: Aby se vlasy dobře tvarovaly, nejprve na ně naneste (od kořínků až ke konečkům) stylingový krém nebo je poprašte sprejem se stejnou funkcí. Pročesejte a gumičkou sepněte obyčejný culík. Jak máte dlouhé vlasy? Pokud vám nyní z gumičky vyčuhuje pár kraťoučkých cancourků vaší hřívy, budete muset použít příčesek.

Postup je stejný pro pravé i nepravé lokny. Postříkejte ohon lakem na vlasy, pak culík natupírujte. Zafixujte opět lakem. Pro dodání extra objemu ještě jednotlivé prameny uchopte mezi ukazováčkem a palcem levé ruky a stejné prsty na druhé ruce posouvejte nahoru. Celé dílo dokončete další dávkou laku.

Vhodný make-up: Takovýto výtvor zaujme dost pozornosti sám o sobě. Nechte ho tedy vyniknout jako takový, líčení zvolte jen nenápadné. Zkuste si ale zvýraznit obočí – ne každému to sice sluší, ale patříte-li do té šťastnější skupiny, jen těžko budete moci vypadat stylověji.

ROZBOUŘENÉ KADEŘE

Něžné vlnky dokáží rozjasnit váš obličej a vykouzlit z vás křehkou bytost probouzející chuť ochraňovat ji… Schovejte svou „povahu dračice“ pod nevinnou maskou!
Jak na ně: Pěšinkou uprostřed hlavy rozdělte mokré vlasy (po umytí) na dvě poloviny. Každou stranu dále „rozporcujte“ na čtvrtiny.
Z každého pramene spleťte copánek (celkem jich bude osm). Aby držely tvar, použijte stylingový sprej. Fénem „hadí ocásky“ vysušte, anebo, máte-li možnost, nechte je schnout samovolně (ideální je provést tuto proceduru večer, a pak jít v copáncích spát). Ráno (popřípadě když už nebudou ani vlhké) copánky rozpleťte. Pozor – ne celé, jen do úrovně obočí. Prohrábněte vlnky prsty, raději je nečesejte, aby se celá nádhera nepokazila. Zbytky pletenců u pokožky hlavy zpevněte gelem, a pokud máte opravdu jemné vlasy, vlnky přelakujte. Pokuste se tento krok vynechat – vlasy pak totiž nevypadají tak načechraně.

Vhodný make-up: Jak už jsem se zmínila, tento účes působí téměř princeznovsky, takže rudá rtěnka a kouřové stíny nebudou asi to pravé. Máte dvě možnosti – můžete se pokusit množství make-upu minimalizovat, anebo vsadit na pastelové barvičky.

Obrázky: www.todaystylist.com, www.myhongo.com  

Reklama