Natáčení pod vodou už zdaleka není jen doménou zahraničních specialistů. Nově založená česká společnost Underwater Film Unit disponuje odborníky, kteří dokáží pokrýt vše, co je pro natáčení pod vodou potřeba.Podvodní natáčení vyžaduje odborné znalosti, dovednosti a um, aby bylo dosaženo potřebného výsledku. A právě z tohoto důvodu spojili své síly producent Petr Svoboda a režisér, a producent Steve Lichtag.

633d475cae6f6obrazek.jpg

Zkušenosti těch největších odborníků na natáčení pod vodou v praxi
Jsme zkušený tým profesionálů, který se dokáže postarat o každý aspekt profesionálního podvodního filmového projektu. “ představuje svoji společnost Petr Svoboda, který jinak řídí i společnost Toaster Pictures. Ta se zabývá tvorbou reklam, produkcí hudebních videoklipů a výrobou filmových dokumentů. Zároveň je nadšeným potápěčem.

K dokumentům má také velmi blízko spolumajitel společnosti Steve Lichtag, který je oceňovaným tvůrcem mnoha filmů s podvodní tématikou. Za tuto dobu vybudoval bezkonkurenční tým profesionálů v oblasti podvodního filmu z České republiky a ze zahraničí.

633d47775855bblobid0.jpg

Za zmínku zde stojí zajímavé spojení Steva s Petem Westem, který jako kameraman stojí za úspěšnými podvodními filmovými snímky jako jsou filmy Rogue, Chasing Coral nebo Puff: Wonders of the Reef. Natáčí spolu a oba filmové tvůrce pojí dlouholeté přátelství.

Od nejlepší techniky po mořské panny
Jsme zvyklí pracovat ve všech prostředích pod vodou, ať už je to volná voda, bazén nebo filmové studio,”vyjmenovává možnosti služeb Underwater Film Unit Petr Svoboda. Náš profesionální tým kameramanů, techniků, podvodních osvětlovačů a potápěčů dokáže splnit veškeré požadavky často velmi náročných režisérů a producentů.

v1.jpg

Novým technickým přírůstkem v Underwater Film Unit je kamerový systém Nauticam pro kamery ARRI Alexa Mini a Alexa Mini LF, které jsou současným světovým standardem profesionální filmové produkce. Tento systém umožňuje pracovat pod vodu s těmi nejlepšími objektivy, mít externí ostření a náhledové monitory nad hladinou.

Posláním Underwater Film Unit je poskytovat kompletní servis pro podvodní natáčení, od poskytnutí techniky včetně operatorů, až po kompletní zajištění celého podvodního natáčení na klíč.

Foto: Soukal/Underwaterfilm Unit