Čtenářka Simič má jasno: Kam nechodí sluníčko, tam chodí lékař. Sama se lékařům raději vyhýbá, ale není to nedůvěrou, jen se prostě snaží preventovat, aby k nim nemusela...

Další příspěvek dorazil od čtenářky Simič - její přístup k léčbě je velice rozumný...


Hezký den všem.
Klepu klepu všude kolem, protože mám to štěstí, že mě i mé rodině zdravíčko slouží. Sem tam na nás sice zaútočí nějaký ten rýmový nebo chřipkový bacil, ale naštěstí u nás nevydrží dlouho. Snažím se, abychom žádným těmto nevítaným virům a bacilům nedali moc šancí. Snažíme se jíst zdravě, hodně ovoce a zeleniny, hodně pohybu venku, otužování a sportování. Doma si vyrábíme bezinkové šťávy, domácí marmelády z domácího ovoce, taky mícháme mastičky z měsíčku zahradního a jiných hodných bylinek, v létě chodíme po zahradě bosí... Neběžím s každým píchnutím a oděrkou ihned k lékaři. A tak učím i své děti. Nechci, aby s každým rozbitým kolenem a štípancem od komára dělaly vědu a byly „na umření“. Ale když máme nějaký větší zdravotní problém, s důvěrou se obracíme na odborníka. Naštěstí máme všichni rozumné a šikovné lékaře, kteří náš organismus zbytečně nezatěžují mnoha a mnoha léky, ale nasadí jen jedny, ty nejúčinnější.
Naprosto si uvědomuji, že přírodní a alternativní medicína je úžasná věc a dokáže divy. Hodně je to také o psychice a fyzické vybavenosti člověka. Když však trpíte nějakou zákeřnou a těžkou nemocí, bylinky, čajíčky, jehličky a meditace vám nepomohou. Jsem ráda, že medicína je na takové úrovni, že dokáže mnohdy zázraky, umí nemocným pomoci nebo alespoň hodně ulehčit při boji se zákeřnou nemocí. Medicína je obor, na kterém by se nemělo za žádnou cenu šetřit, mělo by mít velkou podporu státu a důvěru a autoritu u lidí. Za každý pozitivní výzkum, objev či vynález, jak lidem jejich bolest a utrpení léčit, bych dávala Nobelovu cenu!
A nakonec něco pro zasmání: Víte, co má hypochondr vytesané na náhrobku? Přeci:“Já jsem vám to říkal!“
Hezký den a šup ven na sluníčko, protože kam nechodí slunce, chodí lékař.

Vaše,
Simič

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 28. 6. 2012: Lékaři vs. samoléčba

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, které přispěvatelky jsem ocenil slíbenými dárky: výživovým doplňkem Omega-3 Max od firmy Noventis a knížkou Léčivé rostliny od Ursel Bühringové (Knižní klub, 2010).

Omegalocivky

Reklama