ewa-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Narodila se 12. srpna 1993 v Třinci rodičům Karin a Tadeuszovi. Navštěvovala nejen polskou základní školu, ale také základní uměleckou školu v Třinci, kam docházela šest let na hodiny klavíru a sólového zpěvu. Podle nejbližších lidí úspěšné zpěvačky projevovala hudební nadání a vlohy ke zpěvu již od velmi útlého věku. Dnes kromě zpěvu hraje výborně na bicí, klavír a také elektrickou kytaru. Přesto po absolvování základní školy nevedly její kroky na konzervatoř či jinou uměleckou školu, ale na česko-polské gymnázium. A to i přesto, že v době, kdy nastoupila do prvního ročníku, ji, už znalo celé Česko i Polsko.

Coby budoucí profesionální zpěvačku objevil Ewu producent Lešek Wronk, který byl jejím manažerem následujících osm let. Díky jejímu úplně prvnímu hitu „Měls mě vůbec rád“ se velice rychle stala novým idolem mladých lidí. Nejen že její tvář na plakátu zdobila kdekterý pokojíček teenagerů, i mnoho uznávaných osobností české pop music jí prorokovalo velkou kariéru.

V pouhých čtrnácti letech se umístila na čtvrtém místě v anketě Zlatý slavík, a rovněž zvítězila v kategorii Objev roku. Ještě ten samý rok mohla vystoupit na devíti koncertech v rámci turné Lucie Bílé, kde si zazpívala nejen se zkušenější a starší slavicí, ale také s Václavem Noidem Bártou.

Od té doby sbírala nejen obdiv svých posluchačů, ale také jednoho slavíka za druhým. Získala bronzové i stříbrné sošky a v roce 2021 se stala dokonce absolutní vítězkou ve své kategorii. Z roztomilé mladé dívenky s neuvěřitelným hlasem tak vyrostla dospělá žena, která si je velmi dobře vědoma toho, kým je. Nadále koncertuje se svou kapelou a s manželem Martinem Chobotem vychovává dvě děti – syna Artuše a dceru Ellu.

Zdroj: Web Osobnosti, Wikipedie, Ticket live