píše naše čtenářka s nicke Jindriska8. Kromě koček má „doma“ i králíky a slepice. Jak snášejí tuto velkou zimu užitková zvířata, se dočtete v jejím příspěvku

Krásný mrazivý den, paní zima si s námi pěkně hraje, přišla opožděně a vůbec to nesvědčí lidem ani zvířatům. Doma se o zvířata postaráme, ale ve volné přírodě to mají těžké. V zimě těžko shánějí potravu a najít pelíšek taky není jednoduché.

králík

Doma máme králiky, jsou pod střechou a za větrem, čekáme mladý, ale asi to v těch mrazech pomrzne. Vodu musíme ohřívat, pít potřebují. Naše čtyři slepičky se drží statečně a ještě chuděry v tom mrazu snesou každý den dvě vajíčka.

kocka

kockx

kocky

Nejlíp na tom jsou naše čtyři kočky, tulí se doma u tepla, ven vyběhnou jenom na vyvenčení a hned žebrají na okně, chtějí domů. Jsou lidé, kteří zvířata vůbec do bytu nepouštějí, žijou venku na dvoře a přespí někde na seně, ale v tak mrazivém počasí, bych na to povahu neměla. Je to taky živý tvor a trochu toho domácího tepla potřebuje.

Zdraví Jindriska8

Milá Jindrisko8, já myslím, že se o králíky nemusíte bát. Samice je určitě zahřeje. Možná byste jim mohla dát přes kotec třeba nějakou deku. Takhle to řešila moje známá, která také chovala králíky

Jaké máte zkušenosti se zimou a zvířaty vy, milé ženy-in? Podělte se s námi o ně. Jak se staráte o své zvířectvo v těchto mrazech?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama