Když se mám pochlubit, co opravdu ovládám, tak ať to probírám z jakéhokoliv konce, nejlíp umím abecedu. Bude to asi jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla posílat svoje minipříspěvky.

     Začalo to vlastně v mých třech letech, když bráška šel do první třídy a naučil se číst. Neustále jsem ho nutila, aby mi četl, tak aby se mě zbavil, naučil mě číst taky. Takže ve čtyřech letech jsem plynně četla a louskala jsem cokoliv. Od dětských knížek, přes noviny, a ve druhé třídě jsem měla přečtené všechno, co jsme měli doma. Potom jsem se vrhla na psaní, jen mě mrzí, že jsem si své dětské a pubertální výtvory neschovala.(2nám)

     Další věc, co zvládám s bravurou sobě vlastní, je vymýšlení ptákovin a lumpárniček. Víte, co mi dalo práce, abych manželovu spolupracovnici, která nadevše miluje řízky, obdarovala k narozeninám nádherným obrovským vonícím řízkem. Nikdo by nepoznal, že je to žínka v trojobalu. Samozřejmě pravý řízek dostala také, ale až po ochutnání této „originální dobroty“. Se stejnou pečlivostí jsem proškolila své tři děti, které se vrhly v pasáži na Václavském náměstí na mého brášku před jeho spolupracovníky a žadonily, aby jim ,jako jejich tatínek, konečně poslal peníze, že mají hlad a nemají co na sebe. Já jsem si to užívala v skrytu za sloupem a milý bráška měl co vysvětlovat.

 

Naposledy jsem  předminulý pátek vyzvedávala manžela z podnikové sešlosti a jeho kolegům jsem rozdala Přepravní lístky k zaslání opilců domů na dobírku. Další nápady budou určitě následovat, už se něco chystá, těšte se, budu referovat.

 

Vikina007


 Dnes se chlubíme tím, co umíme. Vikině007 díky moc za příspěvek.

A co vy? Vy se nemáte čím pochlubit?

redakce@zena-in.cz

Reklama