Nejkrásnější období v roce se kvapem blíží. Až usednete ke slavnostním tabulím nebo vpustíte své ratolesti ke stromečku s dárky, budete si chtít tyto vzácné chvíle radosti uchovat. Nejlepším způsobem je určitě hezky provedená fotografie. Podívejte se na několik praktických tipů fotografa lektora Nikon školy Michaela Juráka, které vám pomohou zachytit okamžiky a atmosféru, které se neopakují!

Vánoce

Z průzkumu společnosti Nikon vyplývá, že ukázkovou inspirací pro rodinnou vánoční fotografii jsou pro většinu Evropanů fotky královských rodin. Pokud jde o pózování, rodiny se častěji inspirují u skutečných členů královských rodin než u celebrit. Při odpovědi na otázku, kdo produkuje nejlepší oficiální rodinné snímky, dali Evropané přednost britské, španělské, švédské a belgické královské rodině před rodinou Beckhamových, Obamových a Kardashianových.

Vánoce

Nejlepší rady Michaela Juráka z Nikon školy pro vánoční skupinové portréty:

1.       Rodinný vánoční snímek by měl vždy vyplňovat celou plochu fotografie. Je-li to možné, měl by být pořízen z vyvýšeného postavení.

Vánoce

2.       Osoby na fotografii by měly mít neformální a pohodlné oblečení.

3.       Snímku může dodat hloubku a zajímavost určitý předmět. Pokud například vím, že členové fotografované rodiny jsou vášnivými hudebníky, mohu do snímku přidat klavír. Chybět by samozřejmě neměl stromeček, svícen, adventní věnec nebo prostě jiný předmět, který je pro vaši rodinu synonymem Vánoc.

4.       Fotografování musí být co nejrychlejší – kdo by rád čekal? Jsou-li fotografované osoby znuděné, budou na snímcích vypadat napjatě a nespokojeně.

5.       Mějte s fotografovanými osobami trpělivost a vysvětlete jim, co od nich chcete. Budou se chovat sebejistě a bez rozpaků.

6.       Skvělou vlastností moderních fotoaparátů pro začátečníky je, že se nemusíte trápit fotografickými technikami a můžete se nechat vést přednastavenými režimy nebo například funkcí Guide (průvodce focením), kterou nabízejí fotoaparáty Nikon.

7.       Pro pořízení fotek, na kterých má být celá rodina, včetně toho, kdo fotí, jsou skvělé foťáky s výklopným displejem. Tím disponuje například Nikon COOLPIX A900, který navíc umožňuje zaznamenávat videa v rozlišení 4K. Většina amatérských fotografů u něj také ocení výkonnou redukci vibrací – s ní máte vždy jistotu, že budete vaše snímky ostré.

8.       Ukazujte snímky fotografovaným osobám v průběhu fotografování, abyste společně našli ten ideální, na kterém se osoby samy sobě líbí. To je důležité, je to přeci památka pro ně. Navíc pak snímky nebudete muset zbytečně retušovat.  

Tip na fotoaparát:

Nikon COOLPIX A900

Vánoce

COOLPIX A900 poskytuje výjimečný výkon v těle kompaktních rozměrů. Užívejte si vysoce kvalitní optiku NIKKOR v kompaktním těle, které padne každému životnímu stylu: pořizujte působivé snímky z cest v jemných detailech objektivem s 35násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 70násobný¹, nebo zaznamenávejte brilantní videosekvence 4K UHD. Výklopný dotykový monitor a manuální expoziční režimy (P/S/A/M) vám nabídnou vyšší míru tvůrčích možností a fotoaparát je trvale propojený s vaším chytrým zařízením s aplikací SnapBridge.

Připravte se zachytit každý okamžik s rychlým automatickým zaostřováním, rychle znovu dostat objekt do záběru pomocí tlačítka zoomu se skokovým vrácením a snadno zaznamenat působivé superčasosběrné videosekvence. COOLPIX A900 s 20,3 milionu pixelů vám pomůže zachytit život tvůrčím způsobem.

Cena: 11 490 Kč vč. DPH

Reklama