Už z titulku je jasné, o čem bude náš další příspěvek. Poslala nám ho čtenářka Gerda.

Kolo mám taky moc ráda. Děkuju Vám za příspěvek, milá Gerdo, a přeju pěkný den, i když dnes to tedy na kolo nevypadá...


Dobré ráno, zdravím všecky a přeju, aby se udělalo pěkné turistické počasí. Teploty klesly na přijatelnou hodnotu, teď už jenom abychom mohly chodit po suchu a lodičky měly pouze na nohách :)

K mému cestování - cestování v tom smyslu, že se vypravím hodně daleko - nejlíp za hranice - nemusím mít. Odmalinka totiž trpím cestovní horečkou (no, spíš průjmem) a opravdu mi nestojí za to balit se na pár dnů, složitě se dopravovat na místo pobytu, a pak to stejné zase zpátky. Co mám nejradši? Kdo mě trochu zná, nemusí hádat. Kolo! Kolo je nejlepší dopravní prostředek. Skromný, skladný a levný. Spolehlivý. Pokud se k němu slušně chováte, slouží vám dlouhá léta bez výhrad a velkých nároků. Jen s píchlou duší si samo neporadí. Nejlepší výhled není ze hřbetu koně, ale ze sedla kola! Jedete svým tempem, kde se vám líbí, tam se zastavíte. Kde nemůže auto, kolo hravě projede. Kde se ani s kolem nevyškrábete, dojdete s ním pěšky a o kousek dál zase naskočíte. Bágl se veze vzadu na nosiči, záda i ruce máte volné. Takhle jsme denně najezdili 50 km lesními cestami i necestami, stihli jsme koupání, posezení v hospůdkách na trase a nemuseli jsme se vracet k zaparkovanému autu nebo studovat odjezdy vlaků či autobusů. Takže pro mě cestování znamená jediné: jestli bych tam nemohla mít kolo, takové cestování neberu!! :)

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Dnešní téma: Jak nejraději cestujete?

  • Který způsob cestování máte nejraději?
  • Auto? Vlak? Autobus? Kolo? Pěší chůzi? Letadlo?
  • Nebo třeba balón?
  • A proč?
  • Máte nějakou zajímavou historku z cest?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek, knížku 50 výletů na rozhledny (nakl. Ikar). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je CESTY.

roz

Reklama