Píše trojnásobná maminka Zuzana. Její děti jsou spíš nespavci, včetně nejmladší Nelinky. Ale smířila se s tím a říká: „Vydrželi jsme při dvou, vydržíme znovu“

Dobrý den, mám tři děti - dva kluky Davídka a Lukáška ve věku 5 a 2,5 roku a momentálně malou růžovou 4 týdenní  princeznu Nelinku. Každá maminka je ráda, když miminko krásně spinká. My máme bohužel malé nespavce, jak v noci tak přes den. Vydrželi jsme ale při dvou a vydržíme znovu.

bPrvorozený Davídek spánku opravdu moc nedal. Do tří měsícu jsme ho uspávali na rukou. Pak v kočárku, nakonec s námi v noci spinkával v posteli, to mu vydrželo až do dvou let než dostal svou postýlku, která ale musela být hned vedle maminky. Dnes, v pěti letech, už spí celou noc. Bohudík.

Mladší Lukášek se spinkáním takový problém neměl. Opět jsem si užívala v usínání na rukou. Ale kdo by byl schopný nechal svoje miminko plakat.

Nejlepší uspávač našich dětí je jejich tatínek. Ten je při procházkách dokáže tak unavit, že zaberou opravdu kdekoliv. (přikládám fotku, jak mi muj manžel Davídka několikrát přivezl z procházky).

b

Moje děti mě několikrát přesvědčily, že člověk muže být unavený a neusne, tak jak v tom, že se dá opravdu usnout všude a v jakékoliv poloze. Párkrát nám Davídek usnul ve dvou letech hned po kupkání ještě na gauči bez pyžamka. Zato, když je nějaká rodinná oslava, tak vydrží opravdu hodně.

b

A naše Nelinka? Opět jsem si v těhotenství říkala, že tentokrát už na rukou uspávat nebudeme. Ale jen mi ten malý ružový uzlíček dali do rukou, tak bylo jasno. Nelinka taky usíná u maminky na rukou, a v noci u prsu. Užívám si miminkovského kontaktu, vždyť už je to naposledy. A i když jsem kolikrát unavená, jsem ráda, že je všechny mám.

b

Fotky

1)na první prvorozený Davídek
2) druhá fotka je davídka z procházky s tatínkem
3) třetí fotka jak krásně umí Lukášek usnout uprostřed dne
4) čtvrtka fotka naše princezna Nelinka

s pozdravem

Zuzana

Milá Zuzano, díky za krásný příspěvek doplněný krásnými fotkami.

Text nebyl redakčně upraven

S čím usíná vaše dítě, milé ženy-in?

  • Má také nějaké „usínací“ rituály? Nebo oblíbenou hračku bez níž neusne?
  • Usíná snadno, nebo ho musíte uspávat?
  • Jak své dítě uspáváte? Čtete mu před spaním pohádky, vyprávíte, zpíváte?
  • Máte nějaký zaručený recept, který vždycky funguje?
  • Máte nějakou zajímavou či kuriózní příhodu?
  • Pošlete nám fotku svého spícího děťátka s jeho oblíbenou hračkou?
  • Vzpomínáte na doby, kdy jste byla ještě malá a měla nějakého usínacího“ňufínka“?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

b

Reklama