Občas člověk omylem vykouzlí nebeskou dobrotu. Díky nepovedenému krému do tvarohového dezertu jsem upekla nejlepší bábovku, jakou jsem kdy jedla. tvarohová bábovka

Dělala jsem všechno jako obvykle a připravovala si tvarohovou náplň do dezertu Míša. Máslo, cukr, tvaroh, trocha smetany. Krém se však stále nechtěl proměnit v krémovou a jemnou lahodnou směs. Byl hrubý, jakoby sražený. Nechtěla jsem riskovat a celou svou práci pokazit. Vytáhla jsem další dva tvarohy a udělala krém nový, dokonalý.

Ale co teď s tím „nepovedeným“. Vyhazovat ho v žádném případě nebudu. Upeču dětem bábovku! Stačilo přidat vejce, mouku, prášek do pečiva. A aby nebyla tak obyčejné, nasekala jsem do ní tři druhy čokolády - bílou, hořkou a mléčnou plněnou karamelem.

Že tenhle pokus nebude rozhodně omyl, jsem věděla, už když začala bábovka vonět. Vyklopit šla velice snadno a dobře, stačilo překlopit formu a bábovka byla venku. A jaká je? Šťavnatá, voňavá, jemná. Taky není levná a rozhodně je to kalorická bomba. Taková slavnostnější verze bábovky. Vyzkoušejte a budete nadšení.

Suroviny

500 g měkkého polotučného tvarohu
250 g změklého másla
100 ml smetany
3 vejce
200 g polohrubé mouky
150 g cukru moučka

1 prášek do pečiva

tři druhy čokolády: hořká, bílá a mléčná - asi po 40 g od každé

tuk a mouka na vymazání a vysypání formy

Postup

Změklé máslo vyšleháme s cukrem. Poté přidáme vejce. Opět prošleháme a přidáme tvaroh. Šleháme dále, až je hmota hladká, a přilijeme smetanu.

nejlepší tvarohová bábovka

Do mouky vmícháme prášek do pečiva a nasypeme do těsta. Promícháme. Čokoládu nasekáme a jako poslední přidáme k těstu. Smícháme a nalijeme do formy, vymazané tukem a vysypané moukou.

Pečeme v troubě předehřáté na 170 °C, asi 50 minut až hodinu. Bábovka bude hotová, až do ní vpíchnete špejli a vytáhnete ji čistou, a ne ulepenou od těsta.

Vyklopíme z formy, necháme vychladnout a podáváme.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama