vlas.jpg

Časem se rychlost, kterou naše tělo produkuje melanin, jež dodává do vlasu pigment, zpomaluje a nakonec se může zastavit úplně. To způsobuje ztrátu barvy vlasu, čili šedivění. Kromě ztráty pigmentu jsou šedé vlasy často tak trochu jako drátky, a v důsledku snížení produkce mazu mazovými žlázami jsou sušší. Zároveň jsou také křehčí. Jak vlasy stárnou, je obtížnější je stylizovat. Proto jsou ve stáří výhodnější kratší střihy. Nejenže zajistí, aby vypadaly vlasy zdravěji, ale také budou vypadat bohatěji a více šik. Zkrácení navíc pomáhá snižovat údržbu.

vlasove.jpgBalzám pro rychlou úpravu vlasů bez oplachování Avon, Wella Professionals lak na vlasy, objemová pěna Kérastase K Mousse Bouffante

Kratší střih také minimalizuje poškozování vlasů stárnutím, které by bylo patrnější při delších stylinzích. Krátké vlasy napomáhají iluzi objemnějších a silnějších vlasů. Pokud je vám tedy více jak 50 let, zvažte zkrácení vlasů. Než však tuto změnu podstoupíte, měla byste si rozmyslet, jaký účes zvolíte. Důležité je promyslet, jak bude nový střih fungovat s vaší texturou a hustotou vlasů. Pomocí krátkého účesu můžete zdůraznit své přednosti. Například oči, rty či lícní kosti.

Pixie (skřítek)
Pokud je styling vlasů ta poslední věc, na kterou byste ráno chtěly myslet, zvolte tento nízko údržbový střih. Pixie střih je nejlepší volbou pro ženu s jemnějšími, měkčími a řidšími vlasy. Tento střih se snadno udržuje a stylizuje.

pix.jpg
Jamie Lee Curtis, Ellen DeGeneres, Judi Dench

Delší pixie
Pokud nechcete mít příliš krátký střih, můžete zkusit delší variantu pixie střihu. Delší prameny mohou přidat na objemu. Delší pixie střih také přidává na ženskosti. K úpravě stačí jen stylingový krém nebo gel.

5e3c0f2ce3fa7vlasy.jpgGlenn Close, Frances McDormand, Emma Thompson

Bob
Boby vypadají velmi svěže. Jejich styling je poměrně snadný a dá různě obměňovat. Rozhodne se dá s tímto střihem pracovat více, než s přechozími. Jen je potřeba ho udržovat a pravidelně docházet ke kadeřníkovi na zastřižení. Ne každé ženě však tento sestřih sluší. Hodně záleží na tvaru obličeje. Styl funguje na vlnité, rovné, jemné i husté vlasy. Nedoporučuje se však kudrnatým.

5e3c1069cc463bob.jpgSharon Stone, Helen Mirren, Cynthia Nixon  

Shaggy (delší) bob
S tímto stylem můžete porušit tradiční pravidla klasických bobů. Dodává pocit delších vlasů. Tvarovaný do uvolněných kudrlin je naprosto nadčasový. Sice je s tímto účesem více práce, ale rozhodně to stojí za to. Ikonický je například Jane Fonda několikavrstvý bob herečky Jane Fonda. 

delsi.jpgMeg Ryan, Joan Collins, Jane Fonda

Foto: Shutterstock & Profimedia

Čtěte také:

Reklama