I školní jídelny mají své gastronomické soutěže. Pokud nemáte zrovna nejlepší vzpomínky na stravování v dobách školní docházky, vězte, že například v Základní škole Mánesova v Otrokovicích mají spokojenější strávníky. Právě tato škola se pyšní nejšikovnějšími kuchařkami v celé České republice. Víme, čím porotu soutěže Nejlepší školní oběd oslnily.

jidelna

Tématem letošního ročníku soutěže bylo králičí maso a mléčný dezert v menu školní jídelny. Úkolem pak příprava moderního kompletního poledního menu o třech chodech se zaměřením na zdravé stravování. A pozor, cena za potraviny na přípravu jedné porce nesměla překročit limit 34 Kč. Do té se vítězná školní jídelna vešla s menu ve složení králičí burger s houbami, pohankou a rýží, dýňovo-mrkvový krém s čočkou, salát z červené řepy a ovoce v jogurtu.

Do soutěže se letos přihlásilo na 90 stravovacích zařízení z celé republiky, do finále jich postoupilo už jen deset. Druhé místo si odnesla jídelna Základní a mateřské školy Velký Beranov, třetí pak jídelna Střední průmyslové školy dopravní v Plzni.

Reklama