Myslíte, že po šedesátce slouží postel už jen ke spánku? Omyl, kvalita sexu totiž podle 774 dotázaných Čechů nad 60 let s rostoucím věkem roste, tato zpráva může být pro nás všechny potěšující.

Sexuální prožitky se s rostoucím věkem zlepšují

Alespoň to tak vidí samotní lidé po šedesátce, kteří odpověděli na otázku ohledně sexu. Pro 88 % dotázaných je sex důležitou součástí vztahu, jenom 12 % by dokázalo být ve vztahu bez sexu. 

Sexuální pomůcky ne, náhodný sex ano

Co se sexuálních pomůcek týče, zůstali dotázaní poněkud zdrženlivější – pouze pětina z nich je někdy použila. Zato s prvním milováním s novým partnerem by do třetího rande čekal málokdo. 90 % dotázaných taková pravidla rozhodně nemá a pouze tři procenta lidí po 60 by s prvním sexem otálelo delší dobu.  

Ženy versus muži

Ženy jsou o jejich sexuálních kvalitách více přesvědčeny než muži: 73 % z nich se vyjádřilo, že sex je s rostoucím věkem lepší a zkušenosti také, u mužů to bylo o deset procent méně. Na druhou stranu by až pětina mužů nemohla být ve vztahu bez sexu, u žen to platí pouze pro 6 % dotázaných.

Romantika nevymřela

Byť si téměř tři čtvrtiny lidí nad 60 prošly rozvodem, pořád věří v lásku na první pohled (67 %) a nadpoloviční většina by klidně znovu vstoupila do manželství. Není se čemu divit, až 95 % si myslí, že láska nezná věkový limit.

Očima psycholožky:  věková hranice pro dobrý sex neexistuje

Psycholožka seznamky eDarling Salama Marine říká: „Lidé se při pomyšlení na sexualitu starších lidí cítí většinou nepříjemně. Ta totiž už nemá s reprodukcí nic společného, ale jde pouze o lásku a sexuální naplnění. Ve společnosti, která bývá často spojována s ideálem mládí, často zapomínáme, že sexuální pokušení a touhy neznají věkové hranice.“ 

sd
Zdroj: tisková zpráva

Reklama