Z prvního dílů nové série jsme se toho dozvěděli poměrně dost. Ale protože nechceme prozrazovat děj, raději vám ukážeme věci, bez kterých by seriál nebyl tím, čím je. Přehlídkou osmdesátkové kultury v celé své kráse. Natupírované vlasy mužů i žen, barevné oční stíny, kazeťáky, vysílačky, řádně vytažené podkolenky, veselý život obchodních center. To vše a ještě mnohem více můžete vidět v seriálu bratří Dufferových, který vzdává hold klasickým pop-kulturním snímků té doby.

radio.jpg


Oranžový kazeťák. Značka Sharp existuje do dnes a i když její nové modely sice lépe znějí, vzhled už nikdy nebude tak zábavný jako v osmdesátých letech. Dnes by hipsteři vraždili za to, aby se mohli stát vlastníkem jednoho takového kousku.

auto.jpg

Krásné Volvo 244 v pro osmdesátá léta typické hořčičně žluté barvě. Je z roku 1981, takže se i v roce 1985 jednalo o téměř nový vůz.

dsds.jpg

Pevná linka. Na časy, kdy ještě neexistovaly mobilní telefony, rády vzpomínáme. Design pevných linek byl leckdy tak působivý, že se i dnes těší oblibě. Najdeme je například v různých retro kavárnách.

fsdsd.jpg

Příšerné účesy zvané mullet. Ještě dnes můžeme zahlédnout pány, kteří se takovým „hárem“ pyšní. U nás ho nejvíce proslavil Jarda Jágr. Od té doby známe účes pod heslem: „Vpředu práce, vzadu zábava.“

vv.jpg

Barevné oční stíny. V osmdesátých letech se oční víčka všech dívek a žen proměnila na malířská plátna. Dnes se k trendu opět vracíme.

Čtěte také:

Reklama