S nejlepšími přítelkyněmi probereme ledacos. Na posledním babinci přišly na přetřes nejlepší přítelkyně v domácnosti (rozuměj spotřebiče), a shodou okolností byly všechny rodu ženského.

Ne že bychom se nějak trumfovaly, která z nás má lépe vybavenou kuchyň, a ani nevím, jak to začalo, ale bylo kolem toho dost halasu.
„Tak já bych se už neobešla bez „Hilušky“ (vysavač s vodním filtrem ) a mikrovlnky,“ řekla jedna.
„A já už si teda nedovedu představit domácnost bez myčky nádobí. Máte pořád uklizeno a nemusíte se nikoho doprošovat ani vyhrožovat. Nastrkáte špinavé nádobí do stroje, zmáčknete čudlík a za konejšivého šumění vody odplouvá vaše trauma nedoceněné a špatně placené služky ve vlastním bytě. A což teprve, když vyndáváte ještě horké, skvěle vyleštěné nádobí… to je prostě slast. "
Hm, to bylo hezky řečeno, musely jsme za tu ódu složit poklonu.

Já bych zase za nic na světě nedala automatickou pračku. Vypere, vyždímá, a když je nejhůř, můžete se uklidnit pozorováním točícího se bubnu, jak jsem to dělala já u své první automatky. Skoro by se to dalo přirovnat k terapeutickému účinku sledování ohně v krbu.

A co třeba taková obyčejná rychlovarná konvice? No jo, na tu bychom málem zapomněly.
Káva a čaj je v minutě na stole a obsluha tak jednoduchá, že mužům vzala z úst tolik oblíbenou výmluvu „Já připálím i čaj“.
Ne že by se konvice nedala připálit, když ji zapnete bez vody… už se mi to bohužel stalo, není to sice nic ke chlubení, ale je to tak.

Tak pozor, dámy, k čemu vám budou všechny tyhle vymoženosti, když se blbě vyspíte?

Podívaly jsme se vzájemně na sebe. Není to sice spotřebič, ale že bychom přece jenom změnily pořadí na žebříčku hodnot?
A co vy, milé ženy-in?
Bez které přítelkyně už si nedovedete svoji domácnost představit?