shutterstock-424584898.jpg

Foto: Shutterstock

Někteří preferují jednoduchý design, vysoký spodek, velký výstřih, plavky na zavazování, jiní zase přesný opak. Jedním z nejdůležitějších požadavků je ale podpora poprsí, obzvláště pokud patříte k ženám, které jsou od přírody více obdařené. Důležité také je, aby plavky byly pohodlné a lichotivé.

Několik hodin prolézat obchody a internet a hledat to, co bude dobře vypadat a zároveň dobře sedět, je dost únavné. A když už konečně najdete něco ve svém stylu, uvědomíte si, že na vás nemají správnou velikost. A pak si nakonec objednáte několik stylů a velikostí v naději, že něco z toho bude alespoň trochu dobré.

FotzzoJet.jpg

Stronger, 1 020 Kč / Astratex, 744 Kč / Triola, 799 Kč / Astratex, 856 Kč / Etam, 899 Kč

Nejlepší je vybírat plavkové vršky, které mají všechny podpůrné prvky, jako jsou kostice, správná ramínka a zadní pruh. Jestli potřebujete podporu u podprsenky, u plavek se bez ní neobejdete. Vyberte si proto plavky, které tyto podpůrné prvky mají a to vše bez obětování stylu.

Skvělou variantou pro větší prsa jsou plavky, které mají pod prsy širší pruh, například dvojdílné plavky typu „bustier“. Prsa udrží tam, kde mají. Důležité je také dbát na to, jak plavky vypadají nejen vepředu, ale i vzadu. Hodně lidí si své outfity zapomíná zezadu kontrolovat. Není tedy divu, že pak leckterá dáma nevychytá barvu kalhotek pod průsvitné kalhoty nebo šaty… Ale zpět k plavkám! Pokud se vám vzadu plavky vysunují neustále nahoru anebo škrtí, budete potřebovat jinou velikost košíčků. Pruh vzadu by měl být také širší. Čím slabší, tím menší podpora. Několik pruhů na zadní části nebo překřížená ramínka budou originální, stylová a pro velká prsa navíc ideální.

Nezapomínejte ani na vhodná ramínka. Příliš úzká toho moc neunesou. Budou vás akorát tak řezat. Důležitá je i nastavitelnost, kterou si můžete upravit podle toho, jak vám to bude nejpohodlnější.

626bce2c8fa1cobrazek.png

1. Zalando, 1 440 Kč / 2. Astratex, 695 Kč / 3. Zalando, 1 399 Kč / 4. BonPrix, 699 Kč /
5. BonPrix, 529 Kč / 6. Ulla Popken, 1 599 Kč / 7. Marks&Spencer, 999 Kč /
8. Reserved, 459 Kč / / 9. Reserved, 699 Kč / 10. C&A, info o ceně v obchodě / 11. PLove, 2 690 Kč

Foto: Se souhlasem Stronger, Astratex, Triola, Zalando, Bonprix, Ulla Popken, Marks&Spencer, Reserved, 
Zdroje: Women’s Helath Magazine, Hello!, Butle

Reklama