Smích je nejlepší lék, říká se. A je to velká pravda. Tady je hned šest důvodu, proč se začít smát hned teď. A klidně úplně bezdůvodně.

shutterstock-483745342.jpg

Úroveň stresového hormonu je na ústupu

Nejen, že endorfiny se smíchem uvolňují přirozené „šťastné“ chemické látky do vašeho těla, ale také zajistí, aby hladina hormonu stresu šla pěkně dolů. Teď si jen představte, jak byste byla mnohem produktivnější, kdybyste nemusela čelit neustálému stresu. Takže, hodit starosti za hlavu a začít se smát!

Výsledky vašeho cvičení budou lepší a lepší

Možná se divíte, co všechno může smích skutečně ovlivnit, ale ano, má vliv i na cvičení. Smíchem nejen, že posilujeme břišní svaly a bránici, ale zároveň skvěle uvolňujeme celé tělo. A proto by se sport neměl brát tak vážně. Má to být přeci zábava! Smích zlepšuje náladu, čímž zvyšuje nadšení (nejen) v tělocvičně a je snadné pochopit, proč tak rády potom zdoláváme nové a nové sportovní cíle.

Posiluje vztah

shutterstock-421986769.jpg

Jsme zpátky u endorfinů: když se spolu smějete, endorfiny se dostávají do mozku a vytvářejí společný pocit štěstí, spokojenosti a blahobytu s vaším partnerem. A navíc, vztah bez smíchu by snad ani nebyl tím pravým, nemyslíte?

Učení je jednodušší

Pokud chcete, aby si někdo pamatoval něco, co jim říkáte, nechte je se smát. Když se učíte, smích zlepšuje paměť tím, že spojuje tento okamžik s emoční reakcí. Humor také snižuje úzkost a pomáhá se soustředit a absorbovat nové informace.

Krevní tlak se snižuje

Smích je zázračný. Trápí-li vás totiž vysoký krevní tlak, měly byste se do smíchu doslova ponořit a smát se na celé kolo. Pokud tak učiníte, můžete sledovat snížení krevního tlaku na svou normální hladinu.

Nemoci se vám budou lépe vyhýbat

Neříkáme vám, abyste zapomněly na svůj každodenní multivitamin, ale pokud se snažíte posílit váš imunitní systém, smích je tou cestou. Výzkumy naznačují, že smích může zvýšit počet infekčních protilátek ve vašem těle, což vám dodá další „vrstvu“ ochrany před bakteriemi.

Uložit

Reklama