Celých patnáct let byly nejlepšími přítelkyněmi. Všechny ty roky ale vzaly zasvé, když Diana Anetě oznámila, že čeká miminko. Kamarádka jí sice pogratulovala, ale bylo na ní vidět, že z novinky nadšená není. „Bylo mi jasné, že to pro ni bude trochu šok. Jde o to, že já dítě zatím absolutně neplánovala. Vždycky jsem se dušovala, že ho dřív jak v pětatřiceti nechci. A navíc s Mirkem jsme spolu byli teprve rok. Jenže stalo se. A my se rozhodli, že do toho půjdeme. Dokonce začaly působit těhotenské hormony, nebo co, a já se na miminko začala vyloženě těšit. A doufala jsem, že svou radost budu moct sdílet se svou nejlepší kamarádkou. Navzdory tomu, že ona se o dítě s manželem snažila už skoro dva roky, nicméně zatím neúspěšně. Jenže to jsem se přepočítala,“ říká Diana. V té chvíli ještě netušila, že vlažné přijetí velké novinky bude jen špičkou ledovce.

Prý je to podraz

Poté, co jí Aneta celý týden neodpovídala na zprávy, ani jí neotevřela dveře, když u nich zvonila, přišla Dianě sms zpráva: „Nezlob se, ale teď se s tebou nemůžu nějaký čas vídat. Potřebuji rozdýchat tu jobovku. Beru to tak trochu jako podraz, i když jsi to snad neudělala úmyslně. Co všechny ty tvoje řeči o tom, jak zatím děti rozhodně nechceš? A teď jsi najednou nadšená těhule! Jak kdybys mi chrstla kyselinu do obličeje. Přitom dobře víš, jak mě bolí, že se nám už tak dlouho nedaří mít miminko, o kterém ti básním od střední! No nic, užívej si to.“

Kdo z nás je sobecký?

„Posadilo mě to doslova na zadek. Nikdy by mě nenapadlo, že by mohla být Aneta tak moc sobecká. A navíc mě ještě obvinit, že jí něco takového dělám naschvál. Prostě to přišlo, to se stává! Ta snaha mít dítě jí už asi vážně vlezla na mozek, jinak si to nedovedu vysvětlit. Proč by jinak po své nejlepší kamarádce chtěla, aby se cítila provinile za to, že na rozdíl od ní otěhotněla? Možná to časem vydýchá. Ale já nevím, jestli o takovou kámošku budu vůbec ještě stát,“ dodává Diana.

Čtěte také:

Reklama