sto.jpg
Foto: Shutterstock

V práci dostala výpověď a hledala nové místo. Aby své šance maximalizovala, rozhlásila to i mezi svými přáteli. A se svou nejlepší kamarádkou Danou (37) na téma práce vedla nejeden rozhovor.Slíbila, že rozhodí sítě, poptá se i u nich ve firmě. Jenže uplynuly tři měsíce a já byla pořád ještě na úřadu práce. Nic zajímavého na obzoru,“ vzpomíná Pavlína na krušné chvíle, kdy si musela půjčovat i na nájem. Tím víc ji zasáhla informace, co si vyslechla čirou náhodou.

V restauraci potkala Danu, která tam byla na obědě se svou šéfovou. Znala ji od vidění, tak si přisedla a dala se s ní do řeči. „Když jsem jí vyprávěla, jaké peklo zažívám s hledáním místa, řekla jen, že je škoda, že jsem se neozvala dřív. Prý celkem dlouho hledala asistentku, ale to místo nedávno obsadila. Nevzmohla jsem se na slovo. Jen jsem k Daně vyslala nechápavý pohled a ona jen sklopila oči k talíři,“ vypráví Pavlína, kterou kamarádčina zrada hodně sebrala. Omluvila se, že zapomněla na nějakou schůzku, a z restaurace spěšně odešla.

„Dana mi pak volala, ať se na ni nezlobím. Že to nemyslela nijak zle. Jen nechtěla, aby nám spolupráce ve stejné firmě třeba zničila přátelství. Na to jí teď ale kašlu, evidentně žádné není. Dobře věděla, že by to pro mě byla práce snů. A taky jak na tom jsem finančně. Tuhle zradu jí odpustit nedokážu,“ je přesvědčená Pavlína.

Čtěte také:

Reklama