píše zasněně čtenářka s nickem ekleinovka. Ale i víkendové snídaně ve společnosti manžela jsou pohodové. Ve všední den, kdy vstává hodně brzy, se prý odbývá.

Hezké úterý a pokud zrovna v pohodě snídáte, tak ať vám chutná. Přiznávám se bez mučení, že mé snídaňové menu, pominu - li víkendy a svátky, je nevalného složení. Vstávám hodně brzy. Takže napřed nakrmím a vyvenčím pejska. Pak si dám čaj - zelený a k tomu celozrnné pečivo a gervais. V práci to trošku napravím, kdy pozdní snídani doplním müsli a activií. Ale to není pravidlem. Hřeším sladkým pečivem - hlavně koláčky.

To o víkendech máme čas a tak máme s mužem svůj snídaňový rituál.Ten, kdo je dříve vzhůru/obvykle muž/, protože já ještě finguju spánek =D, jde připravit snídani. Když je hotovo, políbí mne a jdeme ruku v ruce snídat. Podotýkám, že v pyžamu...

Z kuchyně lákavě voní káva, čaj, smažená vajíčka na slanině. Už se mi sbíhají sliny. Na talíři tvrdé sýry, šunka. Vedle můj oblíbený borůvkový džem, med a müsli. Jogurt nesmí chybět. Také něco sladkého k zakousnutí.

Tak si spolu v klídku sedneme, hodujeme a hlavně konverzujeme, co s načatým dnem. Děti vstávají hodně pozdě, takže máme opravdu rána jen pro sebe. Mezi námi se batolí jen štěňátko, které je právoplatným členem naší rodiny.

Miluju tyhle rána, kdy na sebe máme čas..Nejlepší jsou snídaně v létě - to sedíme venku, sluníčko nás začíná objímat svými hřejivými paprsky a je vám najednou neskutečně krásně...a když začnete takhle dobře naladěni ráno, i den je pak laděný celý do pohody.

Jak tady o snídani píšu, chytily mne choutky. Ať už je víkend =D

ekleinovka

Já myslím, milá ekleinovko, že ani s tou všednodenní snídaní na tom nejste nejhůře.

Co a jak snídáte vy, milé ženy-in? Stíháte, nebo snídani zanedbáváte? Myslíte, že by se s tím nedalo něco dělat? Jste spíš brzy vstávající skřivan, nebo špatně se probouzející sova?

Napište nám, podělte se s námi o své snídaňové chvilky.

Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama