Nejlepší je ta nečekaná

Dovolená u nás znamená týdny plánování – vybrat atraktivní lokalitu, pěkné ubytování za rozumnou cenu, sepsat seznamy věcí, které nesmíme zapomenout vzít s sebou, naplánovat výlety po okolí, vytisknout si z internetu průvodce, ... A přitom to vlastně vůbec není nutné. Nejlepší „dovolená“, kterou jsem zažila, byla naprosto neplánovaná.

Kamarádi z jiného města mě již delší dobu zvali k sobě na návštěvu. Žel, oba se doma vyskytovali většinou jen „na otočku“. První vhodný termín přišel až po několika měsících. Sotva jsem dostala sms „Přijeď, budeme tu 4 dny.“, neváhala jsem ani minutu, našla si spoj a příští den vyrazila.

Až na místě jsem si uvědomila, že město, kde teď bydlí, je to stejné město, kam jsme se s kamarádkou, tehdy ještě jako mladé puberťačky, vydaly na výlet. Všechny krásné vzpomínky ožily a obě dvě jsme si zase chtěly projít všechna stará známá místa.

Zatímco mi kamarád hlídal dítě spící v kočárku, prošly jsme město křížem krážem a navštívily několik památek. Bylo to jako cesta časem zpět – zase jsme byly puberťačky, které se všemu chichotají, sem tam jsme neodolaly (stejně jako před lety) a tajně vkročily do zakázané zóny, abychom si mohly lépe prohlédnout ten či onen exponát, fotily i přes zákaz focení, málem spadly do kašny, ... Prováděly jsme spoustu vylomenin a smály se a smály.

Den utekl jako voda a přiblížil se čas mého odjezdu. Ač se mi již stýskalo po mé drahé polovičce, nedokázala jsem odolat svádivému lákání na přespání a nabídku přijala. Poté, co se mi podařilo dítko uspat, mohla začít jedna z nejlepších párty v mém životě. Vypili jsme spoustu alkoholu, snědli hromady nezdravých dobrot, podívali se na spoustu skvělých filmů a prokecali úplně celou noc.

Spala jsem jen půl hodiny. Domů jsem se vrátila naprosto fyzicky vyčerpaná, ale psychicky odpočatá tak, jak už hodně dlouho ne. Všechny krásné zážitky jsem ještě dlouho měla v živé paměti, každá maličkost mi připomínala tyhle dva báječné dny. A já se ještě spoustu dnů usmívala a byla tou nejbáječnější, nejpohodovější maminkou a partnerkou.

Od té doby beru plánování volných dnů s rezervou. Vždyť nejlepší dovolená byla ta nečekaná!

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Eli, tak takové dva dny ti fakt závidím. Taky bych se chtěla přenést do minulosti a zablbnout si jako puberťačka. Tomu říkám hodně muziky za málo peněz! Simona

A co vy, milé čtenářky, pojďte se ještě zúčastnit našeho dnešního tématu MOJE NEJLEPŠÍ DOVOLENÁ. Je to jednoduché. Kde a s kým se odehrála? Proč se vám tolik líbila? Co je na dovolené to úplně nejlepší? Jaká by byla vaše dovolená snů? Čekám na mailové adrese

redakce@zena-in.cz

Reklama