Někdy tyto hračky nestojí ani za ty peníze, které do nich vložíte.
Dítě brzy omrzí, hodí  je do kouta či jinam. Děti jsou zvídavé, na co přijdou hned, to je opravdu nebaví. Nejlepší "hračka" je od útlého věku máma.

Měla jsem v domě sousedku, která se svému dítěti maximálně věnovala. Holčička, jmenuje se Terezka, byla abnormálně zvídavá, velmi brzy mluvila a na vše, co ji zajímalo, se ptala.

Jednou jsem pracovala na zahradě, když za mnou přišla, podotýkám že jí byly 3 roky, a ptá se: "Teto, víš kolika roků se dožívají želvy na Galapágách?" Krve by se ve mně nedořezal, rychle jsem vzpomínala, kde že vlastně ty Galapágy jsou, když mi sama odpověděla, že 100 a více let! "To jsem nevěděla," povídám a věnovala jsem se stromkům, a ona zase: "Víš, že když nakreslíš křídou čárku kolem kmenu na stromku, že ti tam nepolezou ti mravenci, co tam máš?" To na mě bylo trochu moc, při nejbližší příležitosti jsem se ptala její mámy, kde to bere, a dostalo 3(rozvíjí kreativitu)předse mi odpovědi, že když se Terezka na něco ptá, snaží se jí o tom říct co nejvíc.

Zkrátka děti se nemají odhánět tím známým nemám čas nebo dej pokoj, to já nevím apod. Když  dítě máme, stojí za to, věnovat se mu; žádné hračky, byť jsou potřebné, nenahradí rodiče.
                                                                                                                           Stáňa

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milá Stáňa,

súhlasím s názorom, že mama je pre dieťa nenahraditeľná. Správna výchova = individuálny a pozitívny prístup.

Častokrát som zaznamenala, že deťom, ktorým sa rodičia venujú s láskou a intenzívnejšie, majú o mnoho lepšie znalosti a sú vyspelejšie ako priemerné deti...

Píšte na dnešnú tému...

INTELIGENTNÍ HRAČKY

Co si o „inteligentních hračkách“ myslíte vy?
Máte své zkušenosti? 
Je to dobrá pomůcka, jak naučit děti mluvit,
zpívat, počítat, rozvíjet fantazii…?
Nebo je to jen šikovný tah prodejců hraček?

napište na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama