To si nachystáte robustní mlýnek, jehož kovové mlecí ústrojí pro jistotu ubytujete na chvíli v mrazničce – to proto, aby maso během mletí nezešedlo. A začnete rozehřívat gril. Nemusí být venkovní, bohatě postačí výkonný kontaktní gril, který můžete klidně používat po celý rok uvnitř a v létě na terase nebo balkoně.

6295cec02e9d2obrazek.png
 
Domácí hamburgery vlastně nejsou vůbec složité. Jako první ze všeho namelete čerstvé maso nahrubo; vystačíte si s hovězím, ale někdo rád přidává i vepřové kvůli šťavnatosti. Osolíte, opepříte, zakápnete worcesterem, přidáte lžičku obyčejné plnotučné hořčice. Když budete mít čas a chuť, můžete ještě přidat další chuťovou vrstvu cibulkou opraženou dozlatova na másle, kterou necháte s troškou cukru na závěr zkaramelizovat. Dobře promícháte.
Pak dejte směsi tak půl hodiny času při pokojové teplotě, aby se promísily všechny báječné chuti. Mezi tím si přichystejte kulaté housky nebo briošky, plátky čedaru a podle chuti třeba ještě pár lístků salátu, kolečko rajčete a vějířek nakládané okurky. Kreativitě se ale meze nekladou. A pak už jen vytvarovat a krátce zprudka opéct. Vlastnoruční „hambáč“ prostě chutná vždycky báječně. A nemusíte být zrovna šéfkuchaři. A co k ruce?

6295ced3f110eobrazek.pngTento mlýnek za vás udělá tu nejtěžší práci. Gorenje MG1800BK má dostatečný výkon 1800 W a protože má kovovou konstrukci, během mletí masa se nebude kolíbat a nepřevrátí se, ani když se mu do cesty dostane nějaká ta pojivová tkáň, neboli jak říkají kuchaři, šlacha. Pro tento případ je navíc vybavený funkcí zpětného chodu. Je rychlý – během minuty dokáže zpracovat až 1,6 kg masa, takže můžete klidně pozvat všechny sousedy v okolí. Ovládá se jednoduše velkými tlačítky a dokonce je přenosný, to kdybyste chtěli naopak párty pořádat u sousedů. Součástí příslušenství jsou dva protlačovací kotouče s otvory o průměru 5  a 7 mm pro střední a hrubé mletí, které jde uložit do zásobníku přímo v těle mlýnku, a ještě pěchovadlo. Mlýnek má stabilní gumové nožičky a prostor pro ukládání kabelu. Stojí 2 999 Kč.

6295ceeb279dfobrazek.pngVaše snažení pak završí kontaktní gril s Gorenje KR1800EPRO se silným výkonem 1800 W a třemi možnými způsoby grilování a čtyřmi úrovněmi propečení. Když budete připravovat třeba burgery nebo steaky, je nejlepší pokrm sevřít mezi spodní i horní rozpálenou desku. Pro gratinování je dobré ponechat mezi deskami malou mezeru. A když budete třeba grilovat krevety, jednoduše gril rozevřete a získáte dvě plochy o rozměru 32x24 cm. Grilovací desky jsou opatřené nepřilnavým povrchem a každou z nich zahřívá výkonná ohřevná deska, která šíří rovnoměrné teplo regulovatelné ve čtyřech úrovních žáru. Větší stabilitu zajišťují gumové nožičky. Po hostině pak gril snadno vyčistíte a kabel navinete tak, aby zbytečně nepřekážel. Stojí 2 999 Kč.
 
Více na https://cz.gorenje.com
6295ce95586ffobrazek.png

Reklama