Tipy šéfredaktorky Venduly

Avatar: The Way of Water

Tento dlouho očekávaný trhák jsem viděla na úplném sklonku roku 2022 a byl to pro mne opravdu veliký zážitek možná i díky technologii 4 DX. James Cameron opět odehrál další část dobrodružného si-fi příběhu v mystické zemi Pandora, kde žijí Na'viové. Hlavní linkou je odplata plukovníka Quaritche vůči Jakeovi Sully. Ten narychlo opouští kmen Omaticaya a žádá azyl s celou svou rodinou u vodního kmene Metkayina. Scénář má rozhodně slabší místa, ale přebije ho krása mnoha scén podvodního světa, kde se rodina Scullyů učí novým dovednostem a poznává všechny krásy této pro ně nové říše. Film má přes tři hodiny, ale rozhodně si je užijete až do posledního momentu, kdy budete moci teprve vydechnout.

profimedia-0746327644.jpg
Foto: Profimedia

Hodně štěstí, pane Veliký

V létě jsem vyrazila na milou britskou konverzační komedii s Emmou Thomson a Darylem McCormackem. Nancy, stárnoucí učitelka sexuální výchovy, si po smrti manžela uvědomí, že vlastně vůbec za celý svůj život nepoznala rozkoš, dobrý sex, či vyvrcholení a že ke svému tělu cítí jen stud a rozhodne se to změnit. Její odhodlání vede k tomu, že si najme služby mladého profesionála, který má prolomit tyto pocity. První setkání v hotelovém pokoji vede ke smíchu, ale i smutku. Velmi rychle se mění pocity od trapnosti k porozumění. Setkání se opakuje a Nancy se učí poznávat své tělo i pocity…

profimedia-0725333435.jpg
Foto: Profimedia

Tipy editorky Marty

Na nože: Glass Onion

Jednička Na nože byla naprosto bravurním počinem Riana Johnsona. Jeho detektivky ve stylu Agathy Christie jsou zábavné a třešničkou na dortu je Daniel Craig v roli excentrického soukromého detektiva Benoita Blanca s jedinečným přízvukem. V druhém díle je několik lidí pozváno na soukromý ostrov podivínského miliardáře, kde mají hrát hru, v které vyhraje ten, kdo dřív vyřeší jeho fingovanou vraždu. Všechno se ale dost zvrtne a brzy zjistíme, že ne vše je tak, jak původně vypadalo. A vražda? K té opravdu dojde. A proto je tu i detektiv Benoit Blanc, který má záhadu vyřešit. Film je zábavný a napínavý. A pozor, na filmu se podíleli i Češi. Česká sklárna Pačínek Glass do něj totiž vyrobila hromadu skleněných soch, které sehrály hlavní roli v jedné z nejepičtějších scén filmu. Film Na nože: Glass Onion je dostupný na Netflixu i s českým daningem.

ertere.jpg
Foto: John Wilson/Netflix

Black Panther: Wakanda nechť žije

Jako správný fanoušek Marvelu nesmím v tomto seznamu vynechat film Black Panther: Wakanda nechť žije. Po děsuplném Doctoru Strangovi a šíleném Thorovi jsme se díky tomuto filmu mohli vrátit k vážnější marvelovské klasice. I když může být film pro někoho dost sentimentální díky mnoha odkazům na původního Black Panthera Chadwicka Bosemana, který bohužel zemřel na rakovinu a nemůže tedy v roli již pokračovat, bylo to podle mne přesně to, co mnoho fanoušků chtělo vidět. Film byl honě dojemný a ukápla mi u něj nejednou slza. Letitia Wright se jako nový Black Panther v ženském podání ujala velmi dobře. Film měl zajímavý děj a představil další naprosto perfektní postavu Namora, kterého si zahrál mexický herec Tenoch Huerta. Myslím si, že by si Namor klidně zasloužil vlastní film, protože všechny pasáže s Tenochem, byly naprosto fantastické. Dokázal upoutat a ukrást si danou chvíli vždycky jen pro sebe. Spolu s Namorem se představila i nová podmořská civilizace Talokan, o které jsme určitě neslyšeli naposledy. Boj o vibranium rozhodně není u konce. Oceňuji také soundrack filmu. Obzvláště píseň Con La Brisa se mi vryla do srdce.

profimedia-0743083352.jpg
Foto: Profimedia

Tip redaktorky Kateřiny

Top Gun: Maverick

Přiznám se, že nejsem filmový ani seriálový nadšenec a spíš dávám přednost osvědčeným klasikám, na které jsem schopna koukat stále dokola. V roce 2022 jsem ale pár novinek viděla, a protože mě jedna velmi zaujala, ráda bych vám ji doporučila. Po třiceti šesti letech jsme se dočkali pokračování nesmrtelného akčího filmu Top Gun s Tomem Cruisem, který se objevuje i ve druhém díle. Hraje hlavní roli letce Pete Mitchella, který je přezdívaný jako Maverick. Miluje pilotovat stíhačky, čemuž se věnuje už mnoho let. Měl sice několik příležitostí k povýšení, ale za žádnou cenu se nechce přesunout do kanceláře, raději stále zůstává na svém postu. Protože je to jeden z nejlepších pilotů, dostane nabídku stát se instruktorem a učitelem elitních stíhačů z programu Top Gun, jež má připravit na nebezpečnou misi. Jako náhodou je jedním ze stíhačů Bradley, což je syn Maverickova kamaráda, který v minulosti nešťastně zemřel při misi s ním. Maverick za žádnou cenu nechce, aby jeho syna potkal stejný osud a moc dobře si uvědomuje, že i to se může stát. V Top Gunu nechybí akčnost, napětí, drama, ale ani zamilované chvíle a neodolatelný Tom Cruise. Doporučuji všemi deseti, tenhle film za to opravdu stojí.

twerwrewt.jpg
Foto: Profimedia

Zdroj: Redakce Žena-in.cz

Reklama