64d4ba5194490obrazek.png
Foto: Shutterstock

Dámská jízda
„Zažila jsem hodně dovolených, hodně cestování, ale přišla jsem na to, že to nikdy není v pohodě, když jsou okolo mě muži. Neustále mají nějaký problém, hádají se a nic není podle jejich představ. Nejlepší bylo, když jsme s kamarádkami vyrazily úplně samy. Vyšly jsme si krásně vstříc a nikdy jsem se nenasmála víc jako s nimi. Super bylo, že jsme každá měla svůj pokoj, takže když jsme potřebovaly klid nebo soukromí, stačilo se odebrat na svůj pokoj a vyjít ven, jakmile jsme byly připravené se socializovat. Jedly jsme a pily, co jsme chtěly a nikdo nám do toho nekecal. Bylo to nejlepší, zažila jsem to jen jednou a klidně bych to zopakovala.” – Iveta (52)

Dovolená bez společnosti
„Ačkoliv nemám ráda samotu, paradoxně pro mě byla nejlepší dovolená ta, na které jsem byla úplně sama. Doporučil mi to můj terapeut po rozchodu a já jsem opravdu odjela, i přesto, že mi to zpočátku nepřipadalo jako nejlepší nápad. No, měl pravdu. Nejdřív jsem se cítila divně, ale později jsem poznala tu svobodu, začala jsem se seznamovat a nemusela se vůbec na nikoho ohlížet ani se omezovat. Letos jedu znovu, tentokrát ale vyměním Itálii za Španělsko. Snažím se teď k podobnému kroku přemluvit i mé kamarádky, které mi nevěří, že by se jim to taky mohlo líbit.” – Petra (31)

Pánská jízda
„Pravidelně jezdím jak na rodinné dovolené, tak si dopřávám i pánské jízdy a ty rozhodně vedou. S chlapama máme svůj humor, chutná nám stejné pivo i jídlo a neslyšíme od ženských žádné výčitky, když jsme spolu. Dovolené s rodinou spíš přežívám, než že bych si je užíval. Navíc jezdíme stále na stejné místo a tím je Chorvatsko. S kámošema jsme byly na fesťáku, v horách, pronajali jsme si barák na Šumavě a letěli jsme i do Bangkoku, tam měl jeden z nás rozlučku. Je to nezapomenutelné a vždycky na ty chvíle budu vzpomínat.” – David (38)

Spontánní dovolená
„Když se tak zamyslím, nejvíc jsme si s manželem užili dovolenou, kterou jsme neměli naplánovanou. Prostě jsme se jeden den rozhodli, že si koupíme letenky, vzali narychlo dovolenou a odletěli. Asi ani nezáleží na destinaci, ale jde o to, že jsme nic neplánovali, nemohli se připravit, nic dopředu nekupovali a hlavně jsme se nestresovali. Všechno jsme to nechali volně plynout a šíleně jsme si to užili. Ten přítomný okamžik.” – Kristýna (44)

64d4ba686d608obrazek.png
Foto: Shutterstock

Týden v džungli
„Bývalou přítelkyni jsem přemluvil odletět na Sumatru a oddat se kouzlu tajemné džungle. Na začátku brečela, moc se jí to nelíbilo, hlavně ta havěť, jak sama řekla, ale později pochopila, jaký je smysl takové dovolené. Nádherně jsme se spojili s přírodou a pročistili si mozek od toxickým myšlenek. A vlastně i od lidí, byli jsme mimo civilizaci a nic neřešili. Už je to pár let a cítím, že bych to potřeboval znovu. Tentokrát ale nikoho nemám, tak buď pojedu sám, nebo vezmu kamaráda.” – Tomáš (32)

Zdroj: respondenti Iveta, Petra, David, Kristýna a Tomáš

Mohlo by vás také bavit:

Reklama