burger.jpg (89 KB)

Foto: Jana Vítková

Burger patří mezi oblíbená jídla z grilu. My vám poradíme na co si dát pozor, když chcete, aby ten váš burger byl ten nejchutnější široko daleko. Chce to perfektní domácí housku a šťavnaté maso.

Suroviny na housku

  • 500 g polohrubé mouky
  • 1 vejce
  • 150 ml mléka
  • 2 lžíce másla
  • 2 lžičky soli
  • 2 lžičky instantního droždí
  • 1 lžíce cukru
  • asi 100 ml vody
  • rozšlehaný žloutek s troškou vody

Postup

Všechny suroviny na housky dáme do domácí pekárny a zvolíme si program Těsto. Zamícháme, vykyneme. Kdo nemá domácí pekárnu, míchá ručně. Nevadí. Nebo robotem. Ať mícháme ručně nebo v robotu, musíme pak těsto nechat na teplém místě kynout, asi hodinu.

Poté si vykynuté těsto vyklopíme na pracovní plochu a rozdělíme na deset přibližně stejných hromádek. Z těch vytvarujeme kuličky, které necháme odpočinout, asi deset minut, přikryté utěrkou.

Zapneme si troubu, ale na pouhých 30 až 40 °C. Připravené kuličky - hamburgerové housky, přeneseme na plech vyložený pečícím papírem, zmáčknutím lehce zploštíme, potřeme žloutkem s trochou vody a dáme do trouby, kynout do tepla, na hodinu a půl.

Krásně vykynuté housky vyndáme z trouby a předehřejeme si ji na 200 °C. Housky znovu potřeme žloutkem, posypeme semínky - mákem, lněným či sezamovým semínkem, solí. A šup s nimi zpátky do trouby. Pečeme asi 15 minut.

IMG_5946.jpg (143 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Šťavnaté maso do burgeru

Nejlepší maso do burgerů je mleté hovězí. Ideální je, když si maso pomelete doma nebo vám ho pomele řezník v ten den, kdy budete burgery dělat. Díky tomu, že použijete kvalitní a čerstvé maso, může být tepelná úprava kratší a burger tak bude šťavnatější.

Vybírejte prorostlejší kousky masa, aby byl burger šťavnatý a chutnější. Protože tuk je nositelem chuti.

Nezkoušejte k masu přidávat nic, co vám obvykle funguje u sekané. Žádné namočené housky, žádná strouhanka, žádné vejce. Jen osolit a ochutit kvalitním pepřem.  

Namleté maso tedy osolte, opepřete a důkladně promíchejte. Ideálně rukou. Vytvarujte vysoké burgery, které grilujte z obou stran. Dobrý tip teď proběhl v pořadu Masterchef. Při tvarování burgeru dejte doprostřed kousek vychlazeného másla. Bude tak ještě více šťavnatý. 

Někdo naopak dává kousek másla nahoru, na již ugrilované maso. Vyzkoušejte, co se osvědčí vám.

DSC_7811.jpg (100 KB)

Foto. Alena Kolaříková

Zkompletování burgeru

Domácí housky na burger rozřízněte a řeznou stranou položte na gril. Nechejte je tam jen krátce, aby byl povrch křupavý. Mázněte vybranou majonézou, kterou můžete dochutit třeba česnekem, uzenou paprikou, avokádem, nebo čímkoliv, na co máte chuť. Přidejte křupavý salát a další komponenty podle vaší chuti. Plátek rajčete, dokřupava opečenou slaninu, sýr... Fantazii a chuti se meze nekladou. A samozřejmě grilované maso!

Ihned podávejte a pochutnávejte si.

Dobrou chuť přeje Elly.

Další tipy na skvělé burgery

Burger s telecím masem a houbami

1.jpg (78 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Lososový burger

2.jpg (141 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Burger s trhaným kachním masem

3.jpg (156 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Reklama