Gambrinus je nejlepší desítkou, rozhodli degustátoři Pivexu v Brně, kde proběhlo 1. března 2011 vyhlášení již 19. ročníku prestižní soutěže českých piv, Zlatý pohár Pivex.

V soutěži, která je mezi pivovarskými odborníky uznávána jako jedna z nejprestižnějších a nejvýznamnějších degustačních hodnocení piva v České republice, byl nejlepším výčepním pivem vyhlášen Gambrinus Světlý.

Celkem odborní degustátoři vybírali z 39 značek piv od 19 výrobců a odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze a pivovarský odborník Ing. Antonín Kratochvíle. Ve dvoukolové odborné degustační soutěži uspěl v kategorii výčepních piv také Radegast Originál, který získal druhé místo. Na galavečeru pivovarníků a sladovníků se radovali také sládkové pivovaru Velké Popovice. Tamní jedenáctka Velkopopovický Kozel Medium totiž vyhrála titul nejlepší jedenáctka v kategorii ležáků, a v kategorii světlých ležáků se umístil na stříbrné pozici.

Hodnocení prováděli odborní degustátoři ze soutěžícího pivovaru, dále z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze a dalších odborných institucí. Degustátoři hodnotili především chuť piva, jeho plnost, vůni, říz, horkost i další eventuální chuťové vlastnosti či jiné příznaky, např. barevnost, jasnost apod.

 

Reklama