Naše rodina obdarovávala mazlíčky nejen na Vánoce, ale i v den jejich narozenin. My máme ve zvyku obdarovat naše „malé“ zlatíčko, tedy fenku zlatého retrívra, čas od času jen tak z lásky. A se všemi svými dárky si vždycky umí poradit během krátké chvíle. Jak vidíte třeba na této fotce.

Dela

Pamlsky zmizí během vteřiny. Výjimka byla jen buvolí kost, které se Dela tolik bála, že ji sotva dvakrát olízla a utekla do úkrytu. Plyšáci bývají zábava na pár minut, ty odolnější vydrží několik hodin. Měli jsme i fotbalový míč, který bohužel po příchodu do tepla domova samovolně explodoval pod stolem, čímž u našeho psa vyvolal fóbii ze všeho kulatého včetně překrmeného (asi) pudla odnaproti. Někdy se tahle fóbie hodila. Stačilo například při odchodu postavit na gauč gymball a ušetřit si tak každodenní vysávání chlupů z jeho povrchu. Bohužel byla pohodlnost časem silnější než strach, a tak se fóbii podařilo vyléčit. Výborně si vyhraje i s létajícím talířem a za největší zábavu považuje chytit ho, utéct s ním do křoví, tam ho kousek po kousku rozebírat a pak se tvářit, jakože nic.

DelaDela

Naše milá goldenka nedávno slavila druhé narozeniny. Dlouho jsme se rozmýšleli, co jí dáme, aby to alespoň nějaký čas vydrželo. A rozhodlo se, že to bude hračka gumová. Co jsem však zapomněla zdůraznit, že by neměla vydávat žádný zvuk. A tak ještě téhož večera přibylo do domácnosti pískací prasátko. Čekala jsem obvyklou reakci: kousne, pískne to, lekne se, uteče. Omyl. Po dvou hodinách neustávajícího pííííísk, píííííísk, jsem měla tik v levém oku. Po třech hodinách už dopískalo. Nikoli však mojí vinou.

Úžasný dárek dostala i od rodičů mého přítele. Přinesli rybu. On se ptal, jestli jí to dáme už teď, nebo až zítra, a já se jen usmívala a věděla, že jí to nedáme nikdy. Netuším, co to bylo za druh, ale přísahám, že víc kostí pohromadě byste nenašli ani v pařížských katakombách. Ale z čisté škodolibosti jsem rybu hodila do hrnce s vroucí vodou. Stačil jen malý vzorek na talíři a celovečerní rodinnou záležitostí dne se stalo obírání ryby. Po dvou hodinách byl odebraný vzorek pečlivě rozebrán na molekuly a i z nich se stále daly vytahovat malé jehličky. Nakonec tento skvělý dar pohltil odpadkový koš. Místo ryby dostala kousek jablka, mrkve a salátu, tyhle věci miluje.  

Má váš pes taky rád ovoce a zeleninu? Jakou má nejoblíbenější hračku? Dáváte svým mazlíčkům dárky?


Nový blog o mazlíčcích redaktorů si můžete přečíst vždy v pondělí, ve středu a v pátek v novinkách na Žena-in.cz

Reklama