Pokud nejste nadšenými fanoušky robotiky a očekáváte od hraček i nějakou přidanou hodnotu, zkuste sáhnout po deskové hře. Česká značka Albi jich má v portfoliu více než 500 a nezapomíná ani na nejmenší.
5bf56c9a727c6obrazek.jpg
Nejlepší hry pro předškoláky

Pro předškoláky, tedy děti, které jsou sice ještě malé, ale zároveň se toho musí před nástupem do školy spoustu naučit, jsou ideální hry z edice Kvído od Albi. Mají skvělou vlastnost, že vzdělávají, ale hravou formou.
Kvído jsou hry pro malé objevitele od 3 do 8 let, u kterých si můžete být jistí, že se vaše děti opravdu rozvíjí. Na jejich vzniku se totiž podíleli odborníci z řad psychologů, logopedů a speciálních pedagogů. Každá hra (a je jich už 15) klade důraz na jinou dovednost - například komunikaci, koncentraci, jemnou motoriku, paměť nebo emoční inteligenci.

Letošním hitem je hra Obchod. Děti při ní mají za úkol správně nakoupit podle seznamu a také nákup dopravit v pořádku domů. Čeká na ně samozřejmě pár nástrah, ale i šťastných náhod, třeba když si pomocí splnění domácích prací navýší rozpočet na nákup. Hra rozvíjí finanční gramotnost, což je samo o sobě velmi záslužné, ale je zároveň vymyšlena tak, že se při ní malí hráči opravdu skvěle baví.
5bf56d09be81eobrazek.jpgPokud stojíte o deskovku, při které se pobaví celá rodina, tedy i odrostlejší sourozenci, vyzkoušejte Závod barev. Tu si totiž díky více úrovním obtížnosti užijí dokonce i dospělí. Úkolem je zapamatovat si rozložení 6 barev na obrázku a pak je správně vybarvit do omalovánkové kartičky. Kromě trénování barev a jemné motoriky (za “přetahování” se odečítají body) se procvičí také paměť.
Rozehrana.jpg

I při výběru hraček je potřeba myslet odpovědně
Rodiče obvykle kontrolují (nebo alespoň registrují), v jakém prostředí se děti vyskytují a s kým se stýkají. Stejně tak by měli brát na vědomí (a kriticky hodnotit), čím se potomci obklopují. Deskové hry jsou skvělým řešením, jak vyhovět svým nárokům i přáním dítěte. Jedná se o chytré dárky a přitom díky nim u stromečku uvidíte rozzářené dětské obličeje a ne otrávené a zklamané výrazy. Ideální dárek je takový, který dítě hlavně potěší, ale zároveň ho i rozvíjí. A deskové hry přesně tohle dokáží.

Proč jsou deskovky tím nejlepším dárkem?
K deskovým hrám se děti na rozdíl od encyklopedie nechají zlákat snadno, už jen proto, že se jedná o skupinovou zábavu. Deskovky přinášejí skvělý způsob, jak se setkat jako rodina nebo přátelé a trávit aktivně společný čas. Dítě se během hraní učí soustředěnosti, během her se může i vzdělávat a navíc, protože se jedná o skupinovou aktivitu, rozvíjí se jeho sociální inteligence a návyky.
5bf56d71ba6d6obrazek.jpg

Myslete na rozvoj dítěte a společně strávené chvíle a dávejte dárky, ke kterým se budete znova a znova s radostí vracet a navíc si je užijete s celou rodinou.